Ammattiin valmistuneet Varsinais-Suomessa

0

Tässä nimilistat ammattiin valmistuneista Varsinais-Suomen oppilaitoksista. Oppilaitokset ovat aakkosjärjestyksessä. Niiden alla nimet tutkintokohtaisesti. Onnea valmistuneille!

AMMATTIOPISTO LIVIA, SOSIAALI- JA TERVEYSOPISTO
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aaltonen Laura, Balbontin-Kangas Yesenia, Fröberg Regina, Jaakkola Kati, Kaurala Julia, Koskinen Eva, Kumpunen Heidi, Kääriäinen Maarit, Louhi Ria, Luotonen Sanni, Luukkonen Jenna, Nissinen Sofia, Nurmi Piia, Nurminen Jasmin, Rantanen Enni, Vehanen Rebekka, Vähänikkilä Sini
AMMATTIOPISTO LIVIA, MAASEUTUOPISTO
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Aaltonen Jarno, Entonen Elina, Huunonen Sini, Hänninen Sanna, Kauppila Ida, Koli Riikka, Kostiainen Katriina (kaksoistutkinto), Kurila Heidi, Kurki Janina, Lindman Riina-Maija, Lähteenmäki Nenna, Majurin Mia, Mäkinen Kati, Nissinen Sanna, Sarlin Satu, Syri Heidi, Vuolasranta Rebekka
Maaseutuyrittäjä: Isomoisio Mikko, Järäinen Aleksi, Kosonen Tero, Lampo Samuli, Pirttilä Mikko, Riihuhta Maarit, Salovaara Tapani
Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Achrén Kustaa, Hanski Kim, Ikäheimonen Eero, Kujanpää Ari, Lehtonen Kai, Lindholm Patrik, Linnala Olli-Pekka, Oksanen Petri, Tuunainen Juliaana
Metsäenergian tuottaja: Elonen Emil, Kemppainen Niko, Marjasto Kaarlo, Markula Tommi, Mikkola Akseli, Soini Joonas, Åström Urho
Puutarhatalouden perus­tutkinto, kukka- ja puutarhakaupan osaamisala,puutarhuri: Heino Micaela, Heinonen Jenna, Rautiainen Tiia
Puutarhatuotannon osaamisala, puutarhuri: Erämaja Perttu, Haapalehto Maria, Honkanen Riku, Hänninen Atte, Jääranta Tessa, Lindholm Sari, Liukkonen Olli

AMMATTIOPISTO LIVIA, KALATALOUS- JA YMPÄRISTÖOPISTO
Kalatalouden perustutkinto, kalastaja: Kjällman Per, Kougija Jyri, Nurmi Ansu
Kalanviljelijä: Kokkonen Saku, Laine Lari, Nykänen Markus, Sundström Emil
Kalatalouden koulutus­ohjelma, kalanjalostaja: Koskela Kiira, Oja Jaakko, Riihonen Milla
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja: Häggman Sami, Leppämäki Tuula, Mäntysalo Satu, Pekkinen Helena
Ympäristönhoitaja: Saarinen Eero
Kalastusoppaan ammatti­tutkinto: Anttila Jukka, Litjo Hannu, Mäntylä Janne
Veneenrakentajan ammattitutkinto: Lehtonen Valtteri
Venemestarin erikoisammattitutkinto: Joki Peter-Thomas

AXXELL, ABOA MARE
Merenkulkualan perustutkinto, vahtikonemestari: Laine Miikka, Turku, Lappalainen Heikki, Espoo, Niemikorpi Marko, Vaasa, Sjögren Albin, Parainen, Wennström Johan, Turku, Öhman Joel, Parainen
Merenkulkualan perustutkinto, vahtiperämies: Bergman Hans, Inkoo, Fridman Martin, Kirkkonummi, Harju Mikael, Korsnäs, Holm Jan, Hanko, Lumio Niko, Inkoo, Nyman Robin, Kemiönsaari, Sarivaara Lauri, Turku, Vaha Marit, Turku, Österlund Kenneth, Hanko
AXXELL, BRUSABY
Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja: Baarman Johanna, Sjundeå, Eftekharshenas Sandra, Salo, Fagerström Christine, Kemiönsaari, Gustafsson Amelie, Porvoo
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Ahonen Stefanida, Kirkkonummi, Björnvik Julia, Jakobstad, Blom Nina, Inkoo, Ekman Kassandra, Kaarina, Ginström Pernilla, Kemiönsaari, Kihlstedt Sandra, Raasepori, Lindell Daniel, Parainen, Sjöholm Sabina, Raasepori, Westerling Malin, Inkoo
Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Björklund Benjamin, Raasepori, Dahlbom Diana, Loviisa, Harling Alfred, Raasepori, Lindberg Axel, Sipoo, (kaksoistutkinto), Mononen Rikard, Porvoo, Nordström Andreas, Raasepori, Norrén Rasmus, Kemiönsaari, Nyström Rick, Myrskylä (kaksoistutkinto), Sandström Patrik, Porvoo
Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Bergström Jimmy, Kemiönsaari, Lindroos André, Raasepori, Mårtensson Axel, Parainen, Männikkö Alex, Raasepori, Nyberg Mats, Raasepori, Öhman Axel, Siuntio (kaksoistutkinto)
AXXELL, PARAINEN
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Jacukevica Eva, Marianhamina, Kavón Anne, Parainen, Peedel Angeelika, Parainen, Rosvall Tina, Parainen, Sihvonen Alex, Parainen, Siivonen Markus, Parainen
Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja: Ehrstedt Petra, Espoo, Hindersson Isabel, Raasepori, Laiho Denise, Hanko, Mattsson Katarina, Raasepori, Myllymäki Niko, Helsinki, Nurmi Jasmin, Hanko, Sjöberg Pernilla, Raasepori, Sjöström Christa, Hanko, Sundell Adam, Raasepori, Vazquez Kirsi, Raasepori
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Axén Jonathan, Parainen, Eklund Kalle, Mynämäki, Gestranius Sebastian, Parainen, Holmström Linus, Kemiönsaari, Laurén Wiktoria, Parainen (kaksoistutkinto), Mattsson Amadeus, Parainen, Palenius Dan, Sipoo, Pettersson Robert, Parainen, Rasuli Wais, Turku, Sjöblom Jonathan, Kemiönsaari, Sjöström Emil, Parainen, Sundell Andrew, Kemiönsaari, Tamminen Karin, Parainen, Valkeapää Ida, Parainen
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Arola Robert, Parainen, Bergholm Joakim, Parainen, Blomberg Anton, Parainen, Eklund Jonathan, Parainen, Fagerström Ian, Raasepori, Friberg Tom, Parainen, Hautapaakkanen Henrik, Turku, Lehtinen Kim, Parainen, Lehtinen Valter, Parainen, Lindegren Daniel, Hanko, Lindestam Emil, Parainen, Mårtensson Julian, Parainen, Nurkkala Anton, Raasepori, Sillanpää Oliver, Parainen, Söderlund Daniel, Parainen, Törnqvist Robin, Parainen, Vorselman Jan, Masku
Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki: Eklund Emil, Parainen, Enestam Erika, Turku, Fagerholm Kim-Erik, Parainen, Fagerlund Louise, Parainen, Holmén Mikael, Kemiönsaari, Hynynen Emma, Nousiainen, Pallin Paul, Parainen (kaksoistutkinto), Siimes Oliwer, Parainen, Töyrylä Toni, Parainen
Hotelli-, ravintola ja cateringalan perustutkinto, tarjoilija: Lehtinen Sophia, Hanko, Venho Melissa, Parainen, Viljanen Michelle, Parainen
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja: Ekroos Johan, Kemiönsaari, Ekström Mats, Parainen, Eriksson Jim, Parainen (kaksoistutkinto), Hellström Dennis, Parainen, Lundström Jens, Parainen, Salminen Patrik, Parainen
Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi: Goldberg Sarah, Helsinki, Haponen Annamaria, Turku, Heikkilä Jenny, Turku (kaksoistutkinto), Lempinen Annie, Parainen, Skärström Ida, Parainen, Uschanov Cassandra, Parainen
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Lehtiö Vera, Parainen, Lindholm Matilda, Parainen, Robertsson Tuula, Parainen

BOVALLIUS-AMMATTIOPISTO, TURKU
Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja: Memic Enes, Nieminen Jan Erik, Savivuori Patrik, Urhonen Henry, Vitikka Santeri, Uusimäki Tero, Virvolampi Sami
Automaalari: Uimonen Jarmo
Ajoneuvoasentaja: Hellman Tomi, Lehto Mikael
Pienkonekorjaaja: Virta Kim
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Lehtinen Jere, Lehto Niklas, Lumijärvi Juho
Puualan perustutkinto, puuseppä: Heinonen Juho, Kajanto Joonatan, Laakkonen Henrik, Nurmi Saku, Riikonen Elina
Tekstiili-ja vaatetusalan perustutkinto, sisustusompelija: Tuominen Sari, Vuorinen Mari
Hotelli-, ravintola- ja catering­alan koulutusohjelma, kokki: Kallio Mika, Leivo Timo, Saaros Valtteri
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen koulutusohjelma, toimitilahuoltaja: Heinälehto Saku, Veiniö Milla, Vuohijoki Veera
BOVALLIUS-AMMATTIOPISTO, LAITILA
Kotityö- ja puhdistus­palvelujen koulutusohjelma, kodinhuoltaja: Koskinen Liida, Laine Marianne, Piilinen Karoliina, Teräväinen Ninni

LOUNAIS-SUOMEN AMMATTIOPISTO NOVIDA, LIETO
Liiketalouden perustutkinto: Dahlin Noora, Kaarina, Haikkola Petja, Turku, Hellman Jenni, Lieto, Huttunen Annika, Lieto, Jeskanen Ilmari, Lieto, Ketola Jonna, Paimio, Kuusinen Joonas, Kaarina, Kylä-Junnila Nea, Lieto, Laine Taina, Paimio, Lehtonen Jesse, Turku, Ljesnjanin-Music Ermina, Turku, Ojasoo Margit, Turku, Rantanen Eveliina, Kaarina, Sainio Sari, Turku, Seppälä Sanna, Kaarina, Suomi Jenna, Turku, Söderlund Henriika, Paimio, Tainio Milla, Lieto, Takatalo Mikko, Lieto, Tuovinen Niko, Turku, Turunen Joni, Lieto, Virtanen Olli, Rusko
Rakennusalan perustutkinto: Aaltonen Santeri, Lieto, Gholami Naserkhani Saman, Turku, Heinonen Santeri, Lieto, Härkönen Timi, Lieto, Koivula Rasmus, Lieto, Laitio Pasi, Lieto, Mäkelä Mikko,Lieto, Oksanen Mikael, Lieto, Teitto Nico, Lieto
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Helmiö Janna, Turku, Kalpio Ida, Turku, Karppinen Eeropertti, Turku, Koski Anni, Turku, Kujanpää Eevi, Turku, Reilimo Mira, Raisio, Riikonen Emma, Lieto, Seppänen Salla, Marttila, Takku Emmi, Lieto, Truhponen Laura, Turku, Ylikoski Miina, Turku
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Heinonen Jesse, Turku, Hietanen Aleksi, Lieto, Ijäs Miika, Lieto, Jaarinen Antti, Lieto, Kemppainen Eemeli, Turku, Laivoranta Lauri, Lieto, Lindholm Jami, Turku, Nieminen Jere, Lieto, Pelto Aaro, Lieto, Raiko Teemu, Lieto, Rantanen Miko, Lieto, Salmi Ohto, Turku, Sivula Juho, Lieto, Vuorela Jere, Kaarina
Talotekniikan perustutkinto: Ahtosaari Aslak, Kaarina, Karahan Alex, Turku, Korhonen Aleksi, Lieto, Lallo Matias, Lieto, Laula Santeri, Turku, Liukkonen Kalle, Kaarina, Salo Matias, Lieto, Verronen Aleksi, Raisio
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Hakanen Mart, Lieto, Heinonen Teemu, Lieto, Hirvensalo Jouni, Turku, Lintervo Miikka, Turku, Myllynen Ville, Kaarina, Ranki Risto, Rusko, Satopää Samuli, Kaarina, Snällström Sami, Turku, Sundman Tuomas, Rusko

LOUNAIS-SUOMEN AMMATTIOPISTO NOVIDA, LOIMAA
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Ahlbom Kirsi, Forssa, Ahonen Matias, Loimaa, Helin Jyrki, Parainen, Khezer Sharvan, Turku, Krook Outi, Pori, Mäkelä Tomi, Loimaa, Ryöppönen Lauri, Turku, Salminen Anu, Mynämäki, Tamminen Aleksi, Sauvo, Vesa Tuija, Salo, Yilmaz Timur, Turku
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto: Atsalakis Melissa, Loimaa, Suonpää Meri, Oripää, Vanhanen Iida, Loimaa
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Feri Tino, Loimaa, Juuri Jaana, Loimaa, Koivu Anni, Loimaa, Korpela Taru, Oripää, Korpela Wilma, Oripää, Kraappa Kalle, Marttila, Lagerbohm Riina, Loimaa, Mustonen Leo, Aura, Nikkilä Ismo, Marttila, Nurmilaakso Anniina, Punkalaidun, Peltomäki Jenni, Loimaa, Toivonen Fanny, Lieto, Tuominen Marika, Loimaa, Turunen Netta, Loimaa
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Hakasuo Henriikka, Huittinen, Jokinen Janita, Loimaa, Ketokoski Iina, Oripää, Korpela Kari, Oripää, Kulmala Julia, Loimaa, Kurronen Hanna, Lappeenranta, Lindroos Jenna, Loimaa, Luhtala Ina, Pöytyä, Merivirta Tiina, Loimaa, Mertanen Ella, Loimaa, Ollila Priscilla, Jokioinen, Tammelin Joni, Lieto, Tammisto Liisa, Pöytyä, Toivonen Emilia, Loimaa, Visti Iidaemelié, Loimaa, Ylijoki Yrjö, Loimaa, Ylijääskö Noora, Loimaa
Vanhustyön osaamisala: Laaksonen Iida, Loimaa, Lahti Marianne, Loimaa
Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Kaunisto Sami, Loimaa, Laaksonen Tomi, Loimaa, Marttila Inka, Pöytyä, Veijola Ella, Loimaa
Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Hollo Markus, Ypäjä, Järvinen Liisa, Turku, Kauppinen Jasmin, Oripää, Kusma Aina, Loimaa, Röppänen Petra, Loimaa, Suominen Jere, Loimaa, Suovuori Roosa, Loimaa, Toivonen Satu, Loimaa, Toivonen Waltteri, Loimaa, Uibo Ethel, Laitila
Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, linja-autonkuljettaja: Kangas Niklas, Pöytyä, Lähteenmäki Juho, Loimaa, Niinimäki Ismo, Oripää, Sangare Bakary, Tampere
Kuljetuspalvelujen osaamisala, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Hartikka Markus, Mellilä, Järvinen Markus, Humppila, Kaunisto Markus, Mellilä, Kivimäki Roni, Pöytyä, Koliseva Jeremias, Pöytyä, Kostiander Ville, Somero, Lehtonen Mikko, Ylöpirtti, Moilanen Aku, Loimaa, Mäntymäki Aleksi, Loimaa, Pietiläinen Valtteri, Loimaa, Robertsson Henry, Pöytyä, Salo Joonas, Jokioinen, Sulkanen Niilo, Loimaa, Suvanto Niko, Oripää, Toivonen Kalle, Somero, Vinnikainen Juhani, Forssa
Kuljetuspalvelujen osaamisala: Vestu Mari, Loimaa
Varastopalvelujen osaamisala: Helin Antti, Loimaa, Juuti Teemu, Loimaa, Kataja Tommi, Loimaa, Leppäjoki Matti, Pöytyä, Lindroos Tommi, Oripää, Nguyen Rami, Tarvasjoki, Raitanen Tatu, Loimaa
Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Huhti Eero, Humppila, Isokännö Matti, Huittinen, Kojo Kalle, Vampula, Lehtonen Iida, Mellilä, Leppämäki Mikael, Loimaa, Levomäki Valtteri, Ypäjä, Moisio Niilo, Vampula
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokin koulutusohjelma: Arvonen Emmi-Lotta, Loimaa, Haapasaari Jenny, Marttila, Ketola Sauli, Pöytyä, Koivisto Katri, Loimaa, Lehtisalo Mikko, Loimaa, Lehtonen Katriina, Loimaa, Merits Kristiina, Loimaa, Nummela Mari, Loimaa, Nurmi Katariina, Pöytyä, Näpärä Anne, Loimaa, Pihkonen Samuli, Loimaa, Smirnov Artem, Pöytyä, Terävä Katja, Pöytyä, Tuomisto Mira, Loimaa, Vatka Pinja, Loimaa, Väänänen Janina, Oripää
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaajan koulutusohjelma: Ketola Anniina, Pöytyä, Knuutila Jenni, Kaarina, Kulmala Emmi, Loimaa, Kuparinen Ronja, Forssa, Laine Kaisa, Loimaa, Lipasti Jutta, Loimaa, Mononen Anni, Loimaa, Nurmisto Ida-Maria, Loimaa, Pakarinen Sini-Sarita, Forssa, Palojoki Ida, Pöytyä, Rämö Janina, Humppila, Stenberg Annielina, Jokioinen
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaajan koulutusohjelma, näyttötutkinto: Ala-Nissilä Laura, Turku, Hiltunen Jessi, Turku, Knuutila Mira, Loimaa, Koivisto Essi, Jokioinen, Majava Paula, Humppila, Peuhkuri Emilia, Forssa, Pyysing Heidi, Nousiainen, Ranta Emmi, Masku, Rantanen Emilia, Forssa, Siivola Vilma, Turku, Simolin Annariina, Loimaa, Sundström Nea, Turku, Vehmas Katja, Forssa
Autoalan perustutkinto, autotekniikan koulutusohjelma: Dieudonne Pascal Tommy, Turku, Hiekkanen Joni, Pöytyä, Huovinen Tatu, Pöytyä, Koiranen Janne, Huittinen, Lehtinen Joel, Loimaa, Lyhtelä Lassi, Pöytyä, Mikkola Joachim, Oripää, Mykkänen Niilo, Loimaa, Mäkelä Aarne Viljami, Loimaa, Parikka Eetu, Loimaa, Petäys Paavo, Turku, Saavalainen Matti, Pöytyä, Simola Jami, Pöytyä, Toiviainen Joona, Loimaa, Uotila Miko, Huittinen, Virtanen Leevi, Loimaa
Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma: Huhti Jani, Loimaa
Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan koulutusohjelma: Jokinen Jasmin, Loimaa, Kiuru Samuel, Aura, Kojo Eero, Loimaa, Kukkula Jussi, Loimaa, Laine Jukka, Loimaa, Lindgren Santeri, Loimaa, Mäkinen Väinö, Loimaa, Saarinen Kari, Loimaa
Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen koulutusohjelma: Aaltonen Markku, Lieto, Alkio Markus, Loimaa, Hollo Eero, Loimaa, Hopiavuori Nikke, Ypäjä, Isotalo Joel, Loimaa, Jaakkola Kasper, Loimaa, Kankare Jaakko, Loimaa, Karjalainen Heikki, Säkylä, Knuutila Anton, Loimaa, Koivula Aatu, Punkalaidun, Lehti Juhani, Loimaa, Lehtonen Roope, Oripää, Leino Janne, Loimaa, Nuutila Jennifer, Pöytyä, Turunen Valtteri, Loimaa, Värri Jaakko, Pöytyä
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Arkkila Kalle, Pöytyä, Cederlund Niko, Loimaa, Hangasoja Arttu, Loimaa, Heikkilä Ari-Pekka, Loimaa, Heinonen Severi, Loimaa, Hollo Mikko, Loimaa, Hänninen Tomi, Loimaa, Karvonen Aleksi, Huittinen, Kaski Jenny, Pöytyä, Kilpiö Olli, Loimaa, Koit Gabriel, Loimaa, Lalli Eelis, Pöytyä, Lehtinen Jesse, Loimaa, Leppämäki Eetu, Loimaa, Leppämäki Niilo, Loimaa, Leppämäki Noora, Oripää, Luoma Jyri-Matti, Turku, Mäki Jaakko-Petteri, Loimaa, Mäkiö Miika, Oripää, Peippo Patrik Eetu, Pöytyä, Piki Olli, Loimaa, Puisto Jesse, Ypäjä, Rantala Karri, Loimaa, Ruohomäki Alex Oskari, Loimaa, Salonen Kalle, Loimaa, Suhonen Aleksi, Somero, Suominen Tapio, Loimaa, Vain Roger Willjam, Pöytyä, Yli-Lassila Kalle, Loimaa
Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen koulutusohjelma: Heikkilä Leevi, Loimaa, Koskinen Jani, Somero, Kurhinen Henry, Pöytyä, Mäkilä Ville, Ypäjä, Salo Juho-Pekka, Pöytyä, Seppälä Henri, Jokioinen, Virtanen Atte, Pöytyä, Vuori Aki, Pöytyä

LOUNAIS-SUOMEN AMMATTIOPISTO NOVIDA, UUSIKAUPUNKI
Autoalan perustutkinto: Bäckman Eetu, Uusikaupunki, Elo  Aleksi, Laitila, Hietikko Jere, Mynämäki, Kettunen Zacharias, Uusikaupunki, Kovamäki Niko, Taivassalo, Kytöviita Timo, Uusikaupunki, Luotonen Juho, Uusikaupunki, Niskala  Henrik, Vehmaa, Sainala Henri, Uusikaupunki, Uusitalo Jere, Laitila, Virtanen Oskari, Uusikaupunki, Ylitalo Kristian, Uusikaupunki
Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Aalto Niklas, Uusikaupunki, Heinonen Rami, Mynämäki, Kusmin Jari, Uusikaupunki, Leivo Rikhart, Uusikaupunki, Suomalainen Sini, Raisio
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Junnila Saida, Uusikaupunki
Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Airisto Juuso, Laitila, Isomäki Tommi, Laitila, Kantola Sami, Uusikaupunki, Kari Taneli, Uusikaupunki, Koskinen Eetu, Pyhäranta, Kouru Jani, Mynämäki, Lindahl Sarah, Rauma, Nordman Karo, Uusikaupunki, Nummelin Juho, Masku, Rantatalo Santeri, Laitila, Rivasto Janina, Vehmaa, Rosenberg Juuso, Mynämäki, Sarajuuri Joel, Laitila, Suominen Niko, Mynämäki, Vehmanen Jesse, Vehmaa, Viinikkala Eetu, Uusikaupunki
Hotelli-, ravintola- ja caterinalan perustutkinto: Aittakari Riku, Laitila, Elo Jonna, Uusikaupunki, Hellsten Matias, Laitila, Kulmala Sanni, Uusikaupunki, Kyngäs Jenna, Uusikaupunki, Pesu Santeri, Uusikaupunki, Ponkilainen Teemu, Uusikaupunki, Raita Tommi, Vantaa, Söderlund Anna, Uusikaupunki, Varjonen Katriina, Uusikaupunki
Kone- ja metallialan perustutkinto: Heinonen Roope, Laitila, Lehtinen Taneli, Uusikaupunki, Vallamo Sanni, Pyhäranta
Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Kutila Lasse, Uusikaupunki, Laitonen Veera, Uusikaupunki, Lehtinen Oona, Uusikaupunki, Lehtonen Petra, Laitila, Lehtovaara Joel, Laitila, Leino Milja, Uusikaupunki, Lindroos Julia, Uusikaupunki, Ojala Tiia, Uusikaupunki, Päivärinta Sylvia, Uusikaupunki, Riuttula Ninni, Uusikaupunki, Ropponen Jasmin, Uusikaupunki, Salla Saara, Uusikaupunki, Sillgren Oliver, Uusikaupunki, Uusitalo Janna, Raisio, Viira Marleen-Elisabeth, Laitila, Virtanen Eveliina, Uusikaupunki, Vähätalo Joni, Uusikaupunki
Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Helenius Mira, Uusikaupunki, Inkinen Johanna-Kristiina, Uusikaupunki, Laato Riikka, Uusikaupunki, Latokartano Jari, Kustavi, Lehtola Eemil, Laitila, Merendi Merilin, Laitila, Seppänen Sara, Uusikaupunki, Talvitie Kirsi, Uusikaupunki, Tuominen Stina, Uusikaupunki, Venno Valtteri, Laitila, Virtanen Tanja, Uusikaupunki
Prosessiteollisuuden perustutkinto: Andersson Sami, Uusikaupunki, Autio Eevert, Uusikaupunki, Helle Oskari, Mynämäki, Järvelä Sami, Laitila, Lahti Jaakko, Uusikaupunki, Lahtonen Niko, Uusikaupunki, Lind Tomi, Uusikaupunki, Lovén Max, Uusikaupunki, Riihiaho Arttu, Laitila, Salonen Jesse-Pekka, Laitila, Väkiparta Tuomas, Uusikaupunki, Westerlund Janne, Vehmaa
Rakennusalan perustutkinto: Aalto Jonna, Kustavi, Aalto Ville, Kustavi, Ahtiainen Jali, Uusikaupunki, Eskola Santtu, Uusikaupunki, Hakoniemi  Eemil, Vehmaa, Heinonen Tommi, Uusikaupunki, Hyytiä  Kasperi, Uusikaupunki, Koski Wiljami, Uusikaupunki, Kutila Olli, Uusikaupunki, Lindroth Jan-Erik, Kustavi, Luotonen Jesse, Laitila, Marjamäki Otto, Uusikaupunki,  Mattila Juho, Uusikaupunki, Nummela Lauri, Uusikaupunki, Salminen Valtteri, Uusikaupunki, Silokivi Krister, Uusikaupunki, Varjonen  Miikka, Mynämäki, Vång Eelis, Uusikaupunki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, kuntoutuksen osaamisala: Aho Christa, Uusikaupunki, Heinonen Sanni, Uusikaupunki, Kettunen Charlotta, Uusikaupunki, Korhonen Kia, Uusikaupunki, Kurianowicz-Järvinen Ewa, Taivassalo, Leveä-Aho Anne, Uusikaupunki, Lindström Mira, Uusikaupunki, Saarinen Melina, Uusikaupunki, Saarinen Sara, Uusikaupunki, Tanhuanpää Suvi, Laitila
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Aronen Jenna, Uusikaupunki, Chryssanthou Christa, Uusikaupunki, Heijari Iida, Laitila, Johtela Tanja, Uusikaupunki, Karru Netta, Uusikaupunki, Laine Sanni, Uusikaupunki, Lamminen Venla, Vehmaa, Läpikivi Eija, Vehmaa, Salmela Salla, Kustavi, Soini Minna, Turku, Takkinen Jolanda, Uusikaupunki, Virtanen Anni, Uusikaupunki
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Flankkila Riikka, Uusikaupunki, Järvinen Elina, Uusikaupunki, Kesti Anne, Uusikaupunki, Maikola Ella, Uusikaupunki, Minkkinen Karo, Uusikaupunki, Sairanen Noora, Uusikaupunki, Sillvan Heidi, Uusikaupunki, Sinisalo Jade, Uusikaupunki, Sirkiä Josse, Uusikaupunki, Soini Fanni, Laitila, Suominen Saija, Uusikaupunki
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Aarnio Tino, Uusikaupunki, Karhu Samuel, Laitila, Karhula Väinö, Vehmaa, Korjus Juho, Uusikaupunki, Laine Emil, Laitila, Loukonen Jori, Mynämäki, Lovén Lauri, Uusikaupunki, Metsänkylä  Joona, Uusikaupunki, Mäkiranta Matias, Uusikaupunki, Peltonen Johanna, Uusikaupunki, Polojärvi Tommi, Uusikaupunki, Rauhansalo Josua, Uusikaupunki, Ruohonen Riku, Uusikaupunki, Ruponen Markus, Pyhäranta
Aikaisemmin kevään 2016 aikana valmistuneet
Autoalan perustutkinto: Rand Henri, Laitila
Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto: Pölönen Antti, Uusikaupunki
Prosessiteollisuuden perustutkinto: Hannula Miika, Laitila, Mäenpää Ville, Laitila, Niemi Aleksi, Pyhäranta

Lue myös:  Roska-astiat sytytettiin tahallaan

PAASIKIVI-OPISTO
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Bogel Jennika, Hannila Valtteri, Inhanli Özkan, Kuusela Sara, Micklin Amanda, Miroliubova Anneli, Reponen Emilia, Ruohonen Elina, Saarela Vilma, Suomalainen Ida-Annika, Suominen Karoliina, Syri Aleksandra, Tikkanen Laura, Torikka Katariina

RASEKO, MYNÄMÄKI
Artesaani, metalli: Aalto Oona, Mynämäki, Karvinen Jaakko, Mynämäki, Lehdonkivi Mirko, Raisio, Ruokonen Jussi, Turku, Tanhuanpää Niko, Turku
Artesaani, muinaistekniikka: Tamminen Kaiu, Turku
Artesaani, puu: Demasör Eetu, Turku, Haka Sakari, Raisio, Koivuniemi Jenni, Turku, Korpela Juuso, Mynämäki, Kärppälä Meri, Lieto, Lehto Joonas, Mynämäki, Masalin Roger, Naantali, Niemi Sini, Turku, Storberg Claudia, Turku,  Vuorijärvi Anne, Raisio
Artesaani, rakennus: David Sorin, Vehmaa, Kauhanen Riina, Turku, Keränen Aliisa, Turku, Mäki Kalle, Turku, Mäkinen Vili, Laitila, Nurminen Sauli, Laitila, Palola Juho, Masku, Pirttimäki Mika, Turku, Rantala Oskari, Turku, Rantanen Tatu, Mynämäki, Raussi Sanna, Turku, Taatila Seppo, Loimaa, Turpeinen Essi, Turku, Ujula Juha, Rauma
Artesaani, tekstiili: Grönberg Sanni, Laitila, Hakula Juuli, Mynämäki, Holm Tutta, Turku, Itälä Maarit, Kaarina, Kallio Satu, Raisio, Koskinen Sanna, Rauma, Laitamäki Virpi, Uusikaupunki, Laukkanen Tanja, Turku, Mäntylä Sandrette, Rauma, Nevalainen Nea, Rauma, Riiski Laila, Rauma, Ruohomäki Veera, Masku, Tuomi Marika, Turku, Vuontisjärvi Essi, Kustavi
Artesaani, vaatetus: Gustafsson Linda, Turku, Kantonen Saara, Raisio, Marquis Maria, Raisio, Nurminen Inka-Amanda, Naantali, Routi Heli, Uusikaupunki, Viitanen Morris, Turku, Väre Saara, Turku
RASEKON AMMATTIOPISTO, NAANTALI
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus: Anttila Mona, Naantali, Gatzios Anna-Petria, Turku, Haarala Ella, Raisio, Helminen Janita, Raisio, Honkanen Jenna, Raisio, Jortikka Jemina, Raisio, Kajala Jenni, Turku, Kovanen Iida, Masku, Maunila Anna-Mari, Turku, Muurama Jenna, Naantali, Niemi Elina, Nousiainen, Nurminen Jenna, Turku, Oravainen Nea, Naantali, Raittinen Sini, Raisio, Renfors Sanna, Kustavi, Sampalahti Meri, Mynämäki, Suojanen Noora, Masku, Tiensuu Sanni, Masku, Tuuna Anniina, Raisio, Uunimäki Sini, Kaarina
Mielenterveys- ja päihdetyö: Ahtiainen Jenni, Mynämäki, Gröhn Kaapro, Turku, Koskela Ronja, Raisio, Mäenpää Viivi, Naantali, Parvinen Stina, Naantali, Piilinen Katja, Raisio, Vainio Sofia, Turku, Voutilainen Johanna, Raisio, Ääri Hanni, Lieto
Vanhustyö: Anttila Saija, Turku, Huhtala Susanna, Raisio, Ketola Susanna, Raisio, Lindell Minna, Taivassalo, Käkelä Maria, Naanatali, Paakki Jukka-Pekka, Masku, Sillanpää Minna, Nousiainen, Syrjälä Marianna, Salo
Sairaanhoito ja huolenpito: Avanloo Danial, Turku, Ekdahl Anna, Naantali, Haapanen Anni, Rusko, Hiltunen Kerttu, Turku, Hopealehti Heidi, Turku, Jalo Jenny, Raisio, Kangasperko Aapo, Turku, Karjaluoto Henna, Turku, Lennala Nelli, Raisio, Lieskivi Tytti, Raisio, Lindström Linda, Naantali, Lybeck Petra, Masku, Marjunen Nea, Masku, Mikkola Matilda, Turku, Mäki Roosa, Raisio Männistö Jasmiina, Masku, Paavola Noora, Rusko, Roinne Katri, Masku, Varjo Janina, Rusko
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Ahonen Secil, Raisio, Airola Ville, Naantali, Blomqvist Milla, Naantali, Hirvonen Beata, Raisio, Häll Niko, Nousiainen, Kallionpää Niko, Raisio, Kangas Mari, Raisio, Kesäläinen Patrick, Kaarina, Kieleväinen Teemu, Turku, Lehikoinen Julia, Raisio, Lehtonen Teemu, Raisio, Maltseva Katerina, Turku, Okic Belmin, Raisio, Pajula Laura, Rusko, Peltola Markus, Naantali, Raiski Susan, Nousiainen, Räisänen Rosa, Turku, Sjöblom Hanna, Turku, Turta Emilia, Raisio, Vainio Jenita, Raisio

RASEKON AMMATTIOPISTO, EERONKUJA 3
Ajoneuvoasentaja: Assaf Hassan, Raisio, Granqvist Jesse, Naantali, Haapasalo Jonne, Raisio,  Hommy Steve, Raisio, Kakko Marika, Raisio, Kivinen Sami, Kaarina, Korpela Ari, Raisio, Korpi Petteri, Masku, Laakso Harri, Mynämäki, Laaksonen Joni, Raisio, Laine Jonathan, Nousiainen, Laine Roni, Masku, Lehtonen Riku, Mynämäki, Lumme Roni, Raisio, Lähteenmäki Antti, Raisio, Mäkelä Daniel, Turku, Niittymäki Antti, Masku, Orti Eelis, Nousiainen, Paju Jere, Raisio, Peltoniemi Riku, Masku, Pihlajavesi Antti, Mynämäki, Rantanen Wäinö, Raisio,  Riiheläinen Tomi, Raisio, Salenius Joonas, Turku, Santavuori Jarkko, Nousiainen, Siltanen Sami, Raisio, Sirpoma Henri, Raisio, Suovuori Jyri, Raisio, Suvisuo Sampo, Naantali, Telkkinen Niko, Nousiainen, Toivonen Vesa, Mynämäki, Tuominen Jouni, Nousiainen, Tynkkynen Markus, Raisio, Tähtinen Juuso, Naantali, Virtanen Elina, Nousiainen, Yli-Tolppa Lauri, Nousiainen
Koneistaja: Haimila Pyry, Masku, Huhtala Janet, Turku, Keskinen Sami, Masku, Laine Lauri, Mynämäki, Laivo Miika, Naantali, Mäkilä Eero, Mynämäki, Mäkinen Jesse, Masku, Mäkinen Julia, Mynämäki, Virtaranta Jesse, Turku, Äijö Eetu, Naantali
Levyseppä-hitsaaja: Altonen Jere, Naantali, Jokiniemi Santeri, Raisio, Lepistö Markus, Raisio, Penttilä Aleksi, Raisio, Ruusulaakso Jesse, Rusko, Vainio Leo, Mynämäki, Virtanen Niklas, Nousiainen
Kunnossapitoasentaja: Aaltonen Julia, Naantali, Aaltonen Matti, Turku, Aaramo Roni, Naantali, Allén Valtteri, Nousiainen, Högerman Melina, Turku, Kangasmäki Jan, Raisio, Karttunen Teemu, Raisio, Kivirinta Tino, Turku, Korhonen Kasper, Raisio, Laurén Nico, Masku, Näsänen Veikka, Turku, Potinkara Niko, Nousiainen, Sipari Nicolas, Raisio, Tervahartiala Jami, Raisio, Uotila Jerry, Raisio, Viberg Pyry, Naantali
Talonrakentaja: Aaltonen Jonne, Raisio, Aaltonen Mikael, Rusko, Aihonen Juuso, Nousiainen, Akkanen Jarkko, Mynämäki, Ala-Uotila Elmeri, Taivassalo, Ali Mahamud, Raisio, Erlands Niklas, Masku, Forsman Frans, Masku, Hassani Ali, Raisio, Jokinen Nestori, Masku, Kanerva Joonas, Rusko, Kemppainen Antti, Salo, Ketola Joonatan, Naantali, Kollin Eetu, Naantali, Koskinen Eemeli, Masku, Koskinen Jami, Raisio, Kulju Teemu, Nousiainen, Laakkonen Ville, Masku, Laakso Santeri, Mynämäki, Lahtinen Niko, Raisio, Laine Atte, Raisio, Laine Jussi, Taivassalo, Lankonen Timo, Mynämäki, Lempinen Santeri, Mynämäki, Leppänen Henna, Nousiainen, Leppänen Noora, Nousiainen, Niitynperä Patrik, Nousiainen, Nissinen Ville, Mynämäki, Poutanen Mattias, Mynämäki, Reiman Niko, Nousiainen, Saarinen Jarno, Raisio, Salmensuu Ville, Nousiainen, Stenius Patrik, Rusko, Suvitie Joakim, Mynämäki
Kokki: Aaltonen Emma, Turku, Appleby Liam, Raisio, Arvonen Sini, Turku, Behrami Adeljina, Turku, Björk Rana, Naantali, Ek Amanda, Naantali, Ekström Jesper, Turku, Ellilä Santeri, Turku, Hagström Saku, Raisio, Heikelä Elli, Turku, Heikkilä Ilona, Naantali, Heinonen Antti, Raisio, Hihnala Jonna, Raisio, Isoherranen Jere, Raisio, Kallio Minttu, Raisio, Karilainen Nico, Lieto, Kujanpää Marjatta, Raisio, Kultanen Niklas, Raisio, Laaksonen Pauliina, Turku, Lahti Miia, Raisio, Laiho Nea, Masku, Leppänen Arttu, Turku, Liikari Pessi, Raisio, Luotohaara Teemu, Turku, Luotohaara Tuomas, Rusko, Marjunen Sini, Raisio, Marttila Aleksi, Masku, Pakarinen Matias, Raisio,  Peltomaa Santeri, Turku, Piispa Lotta, Raisio, Pohjanmäki Tuukka, Turku, Reiman Reea, Kaarina, Rostedt Laura, Rusko, Saarnilehto Juliaana, Lieto, Saraste Anna-Liisa,  Naantali, Sinkkonen Siiri, Turku, Strömberg Jesse, Raisio, Tervahartiala Patrick, Nousiainen, Tirkkonen Anton, Naantali, Tulonen Valtteri, Nousiainen, Örn Lauri, Turku
Kiinteistönhoitaja: Grönlund Matias, Kaarina, Hukkanen Ville, Raisio, Jalonen Antto, Raisio, Jalonen Niko, Raisio, Linnasaari Kalle, Raisio, Mäki Joona, Raisio, Nurkic Tarik, Raisio, Repo Teemu, Raisio, Rintamäki Santeri, Raisio, Salminen Ville, Raisio, Salo Jonne, Naantali, Suojanen Toni, Raisio, Valtonen Arttu, Naantali,  Virtanen Rami, Raisio
Automaatioasentaja: Hautamäki Valtteri, Raisio, Hietanen Jarno, Raisio, Huseen Abdideeq, Turku, Jokinen Sami, Raisio, Junnila Jani-Petteri, Raisio, Kallio Leevi, Raisio, Kuusela Ville, Taivassalo, Kuusisto Joonas, Naantali, Laurinen Andrei, Raisio, Lindholm Roni, Nousiainen, Maisala Tobias, Raisio, Mäkinen Janne, Raisio, Nyrhinen Johannes, Naantali, Sirén Pyry, Raisio, Tuomasmäki Tatu, Raisio, Vainio Petri, Raisio, Valtonen Niilo, Raisio, Viitanen Tuomas, Raisio
ICT-asentaja: Hakala Joni, Rusko, Holopainen Jere, Naantali, Isoaho Jone, Nousiainen, Joensuu Julius, Raisio, Kumpusalo Sergei, Raisio, Lahti Tomi, Kaarina, Rannila Jussi, Raisio, Seppälä Toni, Raisio, van Strien Oiva, Mynämäki, Varjonen Jami, Raisio, Virolainen Janne, Naantali
RASEKON AMMATTIOPISTO, PURONKATU 1
Merkonomi: Aho Tuomas, Turku, Ahokas Anssi, Naantali, Alankoja Joska, Naantali, Angermaa Julia, Naantali, Asell Miikka, Mynämäki, Cimilji Ardita, Raisio, Eeva Mira, Mynämäki, Etu-Anttila Susanna, Mynämäki, Haarala Riina, Raisio, Hacklin Jere, Raisio, Hahl Fanny, Raisio, Heinonen Henna, Raisio, Heinonen Ida, Turku, Hilakari Emma, Naantali, Häkkinen Justiina, Masku, Iire Tiia, Rusko, Jokisuo Jutta, Raisio, Kannisto Oona, Turku, Karvinen Janette, Raisio, Keskikastari Susanna, Rusko, Kiviniemi Julia, Masku, Kokkonen Sofia, Rusko, Könttä Waltteri, Masku, Laiho Jenna, Naantali, Laine Kaisa, Naantali, Lainio Saara, Raisio, Laurila Nea, Raisio, Lehmus Lotta, Raisio, Lehmuskoski Niko, Rusko, Lehtinen Tiia, Raisio, Leinonen Saija, Raisio, Leppälä Jere, Raisio, Leppänen Toni, Turku, Lerkki Niklas, Raisio, Limnell Jani, Raisio, Luukkonen Mia, Mynämäki, Mattila Samu, Naantali, Miesvirta Meri, Masku, Mikola Pinja, Raisio, Mäkilä Markus, Raisio, Mäkivirta Tommi, Turku, Mäntysalo Miisa, Raisio, Nieminen Miska, Turku, Nummelin Katariina, Naantali, Nurmela Tatu, Raisio, Okic Medina, Raisio, Ollikainen Suvi-Tuulia, Naantali, Parkkari Anniina, Raisio, Potinkara Noora, Raisio, Pyötsiä Inka, Turku, Rinkinen Jasmin, Naantali, Rinneranta Jutta, Naantali, Ruuskanen Jani, Turku, Savola Santeri, Naantali, Sheekh Shukri, Turku, Suominen Sanni, Turku, Tanhuanpää Salla, Raisio, Tauriainen Tuomas, Mynämäki, Torpakko Tiia, Naantali, Tulonen Asko, Turku, Valtanen Nelli, Masku, Vappula Iida, Raisio, Virta Jemina, Masku, Vuorio Anttoni, Turku
Merkonomi, ylioppilaspohjainen: Babajanibanshirvani Fariborz, Turku, Björklund Salla, Raisio, Drobisz Danuta, Turku, Hyttilä Johanna, Raisio, Härkönen Susanna, Turku, Keskikastari Heidi, Turku, Koistinen Irene, Raisio, Korpi Tanja, Turku, Lempinen Teodor, Turku, Lindroos Linda, Turku, Luukkonen Anette, Raisio, Löyttyniemi Melissa, Turku, Marga Marite, Raisio, Mäkiaho Mika, Raisio, Santavirta Petra, Turku, Savonen Henry, Turku, Sheekh Sahra, Turku, Tiensuu Kreetta-Mari, Raisio, Tujula Tiia, Kaarina, Tuominen Atte, Turku, Vaajasaari Roope, Turku, Vladoi Alina, Turku

SALON SEUDUN AMMATTIOPISTO
Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava koulutus: Barfi Sina, Salo, Bryntseva Olga, Somero, Gerenko Olga, Salo, Janthasorn Prangthip, Salo, Järnstedt Veera, Paimio, Ladygin Denys, Salo, Laiho Juho, Salo, Lukkaroinen Minja, Salo, Niemikorpi Jere, Koski tl, Nyman Monica, Salo, Pawlik Agnieszka, Sauvo, Rantalaiho Joni, Salo, Sunthorntham Suthimon, Salo, Toppinen Anni, Salo, Wang Lulu, Salo, Vovk Maryna, Somero
Autoalan perustutkinto, autotekniikan osaamisala, kevytajoneuvoasentaja, ajoneuvoasentaja: Anglé Petteri, Salo, Heikkilä Patrik, Salo, Kaipainen Jesse, Koski tl, Koivisto Heli, Salo, Kytösaho Joni, Salo, Leppälä Juuso, Salo, Luoto Kari, Marttila, Piekkala Jere, Somero, Ranta-aho Niklas, Salo, Saarinen Aatu, Salo, Saaristo Miika, Salo, Sjöholm Jyri, Salo, Tiensuu Henri, Somero, Toivonen Marcus, Salo, Vahtermaa Joona, Salo, Virtanen Eetu, Paimio
Autoalan perustutkinto, autotekniikan osaamisala, raskasajoneuvoasentaja, ajoneuvoasentaja: Aalto Niklas, Paimio, Aaltonen Konsta, Somero, Alapelto Lauri, Somero, Alasimi Jere, Raasepori, Anttila Jani, Raasepori, Keppola Jere, Paimio, Linden Toni, Paimio, Mannela Iikka, Raasepori, Nurmi Niko, Somero, Peltonen Nestori, Salo, Salmi Jarno, Salo, Uusitupa Jaakko, Marttila
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Gusev Anne, Salo, Jaakkola Johanna, Jokioinen, Kaase Riikka-Maria, Somero, Kanerva Sanni, Salo, Laaksonen Senni, Salo, Lehtinen Tiia, Salo, Leinonen Henna, Somero, Mishina Nora, Salo, Nieminen Janina, Salo, Paju Pinja, Somero, Rosendahl Laura, Paimio, Sundman Pia, Paimio, Vuorio Elsi, Salo
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, asiakaspalvelun osaamisala, tarjoilija: Forsell Krista Tuulia, Salo, Hurt Ali, Somero, Isotahdon Janina, Salo, Kauppinen Emilia, Salo, Kavander Linda, Salo, Koli Aleksi, Salo, Markula Tessa, Salo, Moukolainen Rosa, Salo, Wahlberg Tiia, Salo, Virtanen Iida, Salo
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki: Aaltonen Santeri, Salo, Hakanen Jessica, Salo, Heikkilä Iivari, Koski tl, Helenius Joona, Paimio, Hietanen Marika, Salo, Holanti Sakari, Raasepori, Hynynen Melina Tuulia, Salo, Järvinen Berika, Somero, Kakko Toni, Salo, Kujala Veera, Salo, Laihia Henni, Salo, Leino Sanna, Salo, Lindgren Kiia, Salo, Lintula Ilona, Paimio, Mentu Tiia, Salo, Merikko Jasmin, Salo, Moisio Valtteri, Raasepori, Mändmets Mathias-Endrik, Salo, Niiranen Henrik, Salo, Nissilä Jonna, Somero, Nurmi Maisa, Salo, Olenius Emilia, Salo, Pasanen Nuutti, Salo, Peipsalo Maria, Salo, Peltola Nelli, Salo, Rauhala Nelli, Salo, Ruuskanen Oona, Salo, Suorajärvi Jenni, Salo, Tielinen Pinja, Salo, Tindell Saana, Salo, Turunen Suvi, Salo, Wappula Mirka, Koski tl, Vesanto Jonne, Salo, Vuori Roni, Salo
Kone- ja metallialan perustutkinto, automaatiotekniikan ja kunnossapidon osaamisala, kunnossapitoasentaja: Halla Simo, Salo, Iivonen Matias, Salo, Karvonen Valtteri, Paimio, Nikkanen Joni, Salo, Sundvall Kasperi, Paimio, Toivonen Niko, Somero, Vesterinen Riku, Salo
Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, koneistaja: Aaltonen Markus, Lieto, Kuusinen Olli, Salo, Tuominen Niko, Salo, Ukkonen Samuli, Turku, Vähätalo Väinö, Kemiönsaari
Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja: Kautto Jussi, Salo, Knuutila Juuso, Salo, Kokkonen Sami-Antti, Helsinki, Polo Sakari, Salo, Tunkkari Jaakko, Paimio, Virtanen Juuso, Salo
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, designtekstiili, artesaani: Haanpää Hanna-Kaisa, Turku, Lindeman Julia, Somero, Lindholm Astrid, Salo, Loikkanen Johanna, Salo, Mörling Essi, Salo, Pekkinen Johanna, Salo, Pertelson Mirjam, Salo
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, puuseppä, artesaani: Isokääntä Nelli, Salo, Rasila Mika, Salo, Tiili Milla, Salo
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala, sisustusala, artesaani: Drugge Erika, Salo, Haapanen Heta, Salo, Helenius Senni, Lohja, Ihamäki Essi, Somero, Kuusinen Essi, Salo, Laine Riikka, Kaarina, Lehtola Jenna, Paimio, Lindblom Susanna, Paimio, Lintula Merita, Masku, Lonka Heidi, Turku, Murto Roosa, Turku, Nikkanen Essi, Salo, Parikka Nooramaria, Turku, Pekkinen Jenna, Salo, Salolainen Mirja, Salo, Tuominen Vera, Salo, Välikangas Doris, Turku
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala, visualisti, artesaani: Aaltonen Sini, Turku, Heikkilä Verna, Turku, Hildén Cecilia, Sauvo, Juhantila Marjukka, Salo, Koivukorpi Niina, Kirkkonummi, Laxström Emilia, Salo, Lehtonen Aleksi, Salo, Mäkinen Eerika, Salo, Mälkiä Nora, Kaarina, Saviste Kaisa, Salo, Sirkelä Petra, Salo, Turtiainen Minea, Turku, Åkerfelt Neea, Salo
Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Ahonen Jenna-Mari, Salo, Hassan Ashkar, Salo, Huovila Miska, Salo, Ilomäki Tia, Somero, Itkonen Joonas, Salo, Kalliola Ella, Salo, Kesänen Kaisu, Salo, Mäki Janni, Salo, Nordström Jaanika, Salo, Numminen Hanne, Salo, Perttula Heidi, Salo, Phuangkaew Janina, Salo, Rannikko Minka, Salo, Santasaari Saku, Salo, Smolander Saara, Salo, Varvikko Vilma, Salo, Vornanen Heikki, Paimio
Liiketalouden perustutkinto, talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, merkonomi: Bergman Janne, Salo, Erola Marjo, Salo, Hakanen Janina, Salo, Havia Dave, Salo, Heino Heidi, Salo, Heino Mirka, Salo, Kangasaho Milla, Salo, Keskevaari Heidi, Salo, Langinen Maarja, Salo, Lehti Riina, Kaarina, Lehtola Jasmin, Salo, Lindberg Nora, Salo, Muurinen Janina, Salo, Paakkonen Pontus, Salo, Paukkeri Jami, Salo, Salminen Roosa, Salo, Siera Nora, Salo, Silokangas Joona, Salo, Suominen Anton, Turku, Tuominen Noora, Salo, Uusitalo Janina, Salo, Ylitolva Sanna, Salo
Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Halonen Teppo, Salo, Hänninen Otto, Somero, Kalela Aleksi, Paimio, Leivo Petteri, Salo, Nieminen Roni, Salo, Niitynperä Sami, Salo, Rantanen Jesperi, Salo, Saarinen Eetu, Salo, Santavuo Juha, Salo, Simonen Aleksi, Salo, Tamminen Juhani, Salo, Uttula Jani, Koski tl, Uunimäki Roni, Salo, Vasama Mikko, Salo
Pintakäsittelyalan perustutkinto, rakennusten pintakäsittelyn osaamisala, maalari: Halonen Neea, Salo, Hutka Susanna, Salo, Kari Minttu, Salo, Kivioja Aleksi, Salo, Laine Janita, Salo, Lampèn Sara, Salo, Leppävuori Erika, Salo, Lähti Toni, Salo, Mikkola Reetta, Somero, Raita Suvi, Salo
Puualan perustutkinto, puuseppä: Axelsson Joakim, Inkoo, Lempiäinen Tatu, Marttila, Sillanpää Pyry, Somero
Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala, maarakennuskoneen kuljettaja: Friman Juho, Salo, Heikkilä Joonas, Salo, Kaukiainen Joni, Salo, Kivistö Jani, Salo, Lehtinen Nico, Salo, Lilja Petri, Salo, Mehtälä Oskari, Salo, Pekkala Jimi, Salo, Rasila Juuso, Somero, Sillanpää Sami, Paimio, Suokas Lari, Salo, Särvä Joonas, Paimio
Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja: Aho Miikka, Somero, Haarjärvi Sami, Salo, Heinonen Matti, Salo, Kuivakangas Jussi, Salo, Laakso Jere, Salo, Leino Arttu, Paimio, Manelius Patrick, Salo, Manelius Patrik, Salo, Mattila Eerikki, Salo, Narinen Elias, Somero, Peltola Aleksi, Salo, Suvenkari Niko, Kaarina, Toivonen Aku, Salo, Tuttavainen Lassi, Salo, Uotila Patrik, Salo, Virolainen Viljami, Somero
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ensihoidon osaamisala, lähihoitaja: Ahlqvist Jesse, Salo, Alaraappana Tessa, Salo, Koski Emilia, Somero, Laakso Sofia, Salo, Leino Sofia, Salo, Vitikka Sakari, Koski tl
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, lähihoitaja: Ahrens Jessica, Raasepori, Harju Sanni, Salo, Hartlin Jutta, Salo, Hongisto Janina, Salo, Häkli Eveliina, Salo, Ilander Julia, Salo, Kemilä Laura, Salo, Kähtävä Viivi, Salo, Määttä Sofia, Salo, Nissinen Tilda, Salo, Peltonen Mira, Raasepori, Sainio Milla, Salo, Salminen Sanni, Salo, Steinberg Melanie, Salo
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja: Kasari Severi, Salo, Koski Karoliina Linda Soilikki, Paimio, Laaksonen Kimi, Paimio, Laine Janina, Lieto, Lomakin Sandra, Salo, Saari Mikko, Salo, Salomaa Anne-Susanna, Turku
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Anttila Essi, Paimio, Helin Elina, Paimio, Kallio Henna, Salo, Keskilä Noora-Iida, Salo, Marttila Nea, Salo, Matinaho Jasmin, Salo, Nissilä Miia, Salo, Nordström Rita, Raasepori, Pirttilä Essi, Somero, Ponkilainen Noora, Salo, Pusu Janina, Salo, Tamminen Titta, Salo, Vainio Roosa, Salo
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vammaistyön osaamisala, lähihoitaja: Harju Jenna, Salo, Koski Laura, Salo, Mellin Miikka, Salo, Mäkinen Minttu, Salo, Nurminen Evelina, Salo, Pirhonen Miikka, Paimio
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähkö- ja automaatiotekniikan osaamisala, automaatioasentaja: Alkki Valtteri, Salo, Heljander Tony, Salo, Kallio Iikka, Paimio, Liimatta Pinja, Salo, Mäki Teemu, Salo, Nyman Niklas, Salo, Rintamäki Joonatan, Paimio, Saari Miikka, Salo, Sundvall Santeri, Paimio, Tuomi Miska, Paimio
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähkö- ja automaatiotekniikan osaamisala, sähköasentaja: Ahokas Aki, Salo, Binaku Sherali, Salo, Erola Niko, Salo, Ihamäki Jere, Salo, Kalmet Rainis, Salo, Karjalainen Riku, Salo, Kauppinen Jesse, Salo, Kilpiö Tuomas, Salo, Koponen Pinja, Salo, Lindstedt Erik, Salo, Marttila Jooas, Kaarina, Niemi Ville, Salo, Nurmi Jere, Salo, Parttimaa Jesse, Salo, Pasu Jussi, Paimio, Rytkönen Samuli, Salo, Tielinen Vili, Salo, Toljamo Pirkka, Salo, Uotila Jani, Somero, Vaanela Miro, Salo, Vaanela Turo, Salo, Vainio Taneli, Salo, Veikkolin Ville, Salo
Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja: Bushi Arbnor, Salo, Hermans Alexander, Salo, Hiltunen Miku, Salo, Karonen Roni, Salo, Kaurisalo Joonas, Salo, Laaksonen Teemu, Salo, Mäki Valtteri, Salo, Stormbom Joonas, Salo, Tannijärvi Samuel, Salo, Wallden Ilpo, Salo, Ventomäki Hannu, Salo
Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti: Avdashchenko Ruslana, Salo, Blomqvist Toni, Salo, Burger Frans, Salo, Halonen Perttu, Salo, Helminen Mikko, Salo, Leppänen Janne, Kaarina, Shpilchuk Oxana, Turku, Tihinen Samu, Salo, Tikka Antti, Salo, Torp Rauno, Salo
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, tieto- ja tietoliikennetekniikan osaamisala, elektroniikka-asentaja: Korpi Eemil, Salo, Nuutila Wiljami, Paimio, Rasmus Kim, Turku, Suvinen Joonas, Salo, Toijala Riku, Salo
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, tieto- ja tietoliikennetekniikan osaamisala, ICT-asentaja: Kallioinen Toni, Salo, Koivunen Tino, Salo, Montonen Niko, Salo, Mändmets Miikael, Salo, Nuutinen Jere, Salo, Rantala Teemu, Paimio, Sirola Tuomas, Salo, Tuomisto Janne, Loimaa, Varjonen Joni, Salo
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, käytön tuen osaamisala, datanomi: Aaltonen Saara, Salo, Alenius Juho, Salo, Hietanen Matti, Salo, Kaltiomaa Lauri, Salo, Karlsson Jani, Salo, Kauhanen Niklas, Salo, Koski Jeremias, Koski tl, Koskinen Teemu, Salo, Laaksonen Aleksi, Paimio, Laapotti Hemminki, Paimio, Natunen Jesse, Salo, Nilsson Niklas, Salo, Nurmi Joonas, Salo, Oikarinen Arttu, Salo, Riihimäki Valtteri, Salo, Saari Robin, Salo, Tsurkka Eemeli, Salo, Tulonen Joni, Salo, Uutela Jani, Paimio, Välke Milla, Salo

Lue myös:  Pimjä perjantai ja muuta mukavaa

TURUN AMMATTI-INSTITUUTTI
Elintarvikealan perustutkinto: Heinonen Susanna, Hellén Desiré, Hovivuori Milla, Jansen Susanne, Kivioja Hanna, Kuisma Pyry-Matti, Kuosmanen Janina, Lankonen Jonna, Larke Sini, Lehikoinen Nella, Liimatainen Emil, Mahamud Azeezy, Metsälä Oona, Murto Daniela, Mäkinen Jessi, Novola Lotta, Pettersson Aulis, Pitkänen Salla, Rantanen Elina, Rantanen Heli, Räsänen Ida, Soini Jasmin, Sula Anna, Uusitalo Milla, Vahtera Petra, Virtanen Pinja
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto: Ahtiainen Eija, Debbi Sini, Dragomir Daniel, Eriksson Jenna, Finnholm Tess, Holmberg Eevi, Kalaoja Sanna, Karinoro Riika, Kauranen Katariina, Mavrokordatou Irja, Mäkinen Ida, Palosaari Anu, Rajala Johanna, Riffa Nina, Rojas Moya Nadia, Sajo Marianna, Sankari Miikka, Talamo Janette, Toppinen Emmi, Vienonen Jatta, Virtanen Matilda
Hiusalan perustutkinto: Aapio Riina, Halonen Miia, Hyövelä Roosa, Kinnunen Laura, Laaksonen Emmi, Lehtonen Mira, Mäki Johanna, Ojaniemi Hanna, Pirilä Saara, Pääsky Petra, Ruohonen Jasmin, Vesalainen Rosa, Al-Mamouri Zeinab, Båtman Rebecca, Härmä Elisa, Juutilainen Linda, Karonen Camilla, Lehtinen Annakaisa, Malminen Mesi, Melander Aada, Porkola Jasmin, Räsänen Noora, Shamoun Mariana, Toivonen Janna, Dragon Alisa, Kaumi Noora, Kiiskilä Emilia, Kulmala Rosina, Lehtonen Jemina, Luostarinen Linda, Manelius Rita, Mononen Tilda, Pihlainen Het, Rantanen Heini, Sokka Suvi, Tanskanen Heini, Tulva Johanna, Tähkäpää Aino, Varjolampi Vanessa
Kauneudenhoitoalan perustutkinto: Alaranta Jonna,Alhontausta Sini, Hovi Jemina, Ikonen Amanda, Kopsa Sara, Laaksonen Janita, Laitinen Veera, Luukka Jenni, Manninen Nita, Saarinen Johanna, Saarnivaara Milla, Siitonen Martta
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Elomaa Ella, Hallenberg Noora, Ismail Farduus, Jakonen Erika, Keskinen Salla, Koskela Sara, Kärnä Wilmar, Laakso Milka, Laine Daniela, Luomaranta Vilma, Marjanen Olivia, Mire Hamdi, Muunoja Anna Rinne Meira, Sanso Thelma, Santio Eveliina, Siltanen Heidi, Suominen Jenni, Vuorensivu Noora, Vuotila Satu
Laboratorioalan perus­tutkinto: Abdullahi Nadia, Heinonen Johanna, Helin Henna, Laiho Jenna, Lappalainen Saga, Levo Kristiina, Majuri Valtteri, Manninen Henna, Marttila Henna, Nyman Karl, Osman Faduma, Pietilä Eeva, Rasmus Jyrki, Salonen Julia, Salovaara Antti, Sangsaikaew Thipsuda, Shirdel Fatemeh, Suomento Essi, Yang Xiaoman, Yusuf Amran
Painoviestinnän perus­tutkinto: Blomros Meri, Hartman Arnold, Huhtala Enni, Kallio Noora, Keränen Terhi, Kouvo Laura, Kuuppo Cecilia, Lahti Henna, Lundén Lukas, Sairio Markku, Salovaara Konstantin, Toivonen Tuulia, Tulonen Emmi
Prosessiteollisuuden perustutkinto: Aaltonen Mikki, Anttonen Tuomo, Eklund Patrick, Heinonen Viivi, Jäderholm Jesse, Lempinen Juho, Ong Ai Ling, Räsänen Veikko
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Aaltonen Aleksi, Al Tobgi Jazan, Arvonen Aleksanteri, Forss Lauri, Hakala Markus, Hakola Mikko, Harjuhahto Matias, Juntunen Ville, Heinonen Werneri, Herlevi Samuli, Hovi Väinö, Hämäläinen Kalle, Jokinen Aki, Jokinen Joonas, Junnola Jimi, Kaartosalmi Elias, Kaipio Toni, Karlström Saku, Kauppinen Joonas, Kiviniemi Samu, Kortelainen Kalle, Kuivalainen Roy, Kulmala Hannes, Kyngäs Elisa, Kytöniemi Miika, Könnömäki Niko, Laaksonen Heikki, Laaksonen Joonas, Lager Jimi, Lahtovaara Olavi, Leino Eetu, Lindén Erik, Lindholm Mauritz, Lindqvist Kristian, Lundgren Patrick, Luoma Jani, Löytynoja Juuso, Malka Samuli, Martemo Veikka, Molkka Vili, Mostafa Ramiar, Mustikkamaa Juha-Pekka, Mäki Aleksi, Nakolinna Alex, Niemi Joona, Nieminen Alex, Nurmi Tino, Palmu Benjami, Pellonperä Pekka, Perämäki Valtteri, Rantanen Joni, Rapo Markus, Rapo Viivi, Rauhala Joonas, Roininen Joonas, Salminen Tino, Samaletdin Jasmin, Savo Jerry, Sirkiä Ville, Sivonen Miro, Starck Teemu, Suomela Jani, Suomi Olli, Suominen Atte, Suominen Elias, Tammi Ville, Terhokoski Arttu, Tähtinen Riku, Vainio Juho, Vainiotalo Joni, Varho Jyri, Vianto Aleksi, Vidjeskog Rasmus, Viitanen Severi, Virtanen Kalle, Virtanen Harri, Vyyryläinen Aleksi, Vähäkangas Matias
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Aronen Waltteri, Avula Aleksi, Gusarov Valentin, Hajric Haris, Hopiavuori Jesse, Härmä Aleksi, Johansson Emil, Keto-Tokoi Niko, Koilahti Iiris, Koiranen Severi, Korpela Kim, Lindberg Valtteri, Lindfors Ville, Mattsson Oliver, Norrbacka Ilari, Nummela Antti, Ostaptsuk Marko, Pellinen Patrik, Pyykkö Mikael, Ranne Santeri, Rinne Niko, Ruohola Heikki, Salo Ville, Salonen Eetu, Stepanenkov Oleg, Tammi Juha, Tamminen Severi, Toukometsä Jesse, Uusitalo Niko
Liiketalouden perustutkinto: Aaltonen Aleksi, Alajärvi Rasmus, Ala-Sorvari Simo, Al-Khalil Saara, Arvilahti Anni, Berghjelm Santeri, Ekholm Johanna, Elomaa Jusa, Gontjarow Aku, Grönberg Stefan, Hakala Karita, Hakanen Mira, Halonen Jonne, Harittu Oona, Hautamäki Annina, Heimo Ella, Heinonen Jari, Heinä Aku, Himanka Lauri, Hirsikangas Jenny, Hirvonen Emilia, Hoskonen Arttu, Huhto Heikki, Hurme Laura, Hysniu Edona, Håkansson Joosa, Hörkkö Jari, Jaakkola Julia, Jalanne Mikaela, Javanainen Teemu, Juvonen Jonas, Järvi Joonatan, Järvinen Eetu, Kallio Laura, Kangas Teemu, Karvanen Susanna, Kekkonen Pinja, Khaled Nejad Simko, Koivula Nina, Koski Joonas, Koski Mikko, Kosomaa Atso, Kotamäki Eemeli, Kummala Niko, Kuokkanen Kai, Käräkkä Joanna, Laaksonen Roope, Lahti Amanda, Laine Joona, Lanne Krista, Larionova Milla, Lehtomäki Juho, Lehtonen Kerttu, Lehtonen Rosanna, Lilja Merita, Lindvall Ellen, Linnainmaa Riina, Louhi Leevi, Lundenius Janina, Löyttymäki Aaro, Merivuori Emma, Minkkinen Jonatan, Muhudiin Sharmaarke, Mäkelä Sanna, Nieminen Iida, Ojala Topias, Ollila Jonna, Paijula Aleksi, Parkhomenko Anastasia, Partanen Okko, Pllana Edmira, Pura Teemu, Ranki Miikka, Rashidov Zuhriddin, Raunio Joonas, Rintanen Susanna, Rissanen Ville, Rivala Mikaela, Roine Johanna, Romppanen Juho, Ruohonen Nea, Ruotsalainen Arttu, Ruottu Roosa, Räsänen Otto, Saari Atte, Salminen Toni, Salo Arttu, Salonen Iikka, Salonen Ville, Savolainen Joonas, Seitoranta Milla, Selin Lars, Seppälä Tuomas, Sermeno Ortiz Vanessa, Sillanpää Maija, Silo Hanna, Simolin Suvi, Sysinoro Valtteri, Tahila Juho, Toivonen Vili, Torkkell Lauri, Tuominen Daniela, Tynjälä Elina, Tähtinen Waltteri, Uschanow Tony, Uusaho Roosa, Vainio Emilia, Varjonen Dalila, Venhola Eetu, Viljanen Aku, Virtanen Arttu, Virtanen Onni, Vähämäki Sami
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Aaltonen Arttu, Aaltonen Miska, Arvonen Tatu, Forss Eero, Heikkilä Eemeli, Huttunen Jenni, Kankare Jalmari, Kungas Jussi, Lamminpää Juuso, Manninen Timo, Mäkinen Nicholas, Narvanmaa Sami, Pirkola Ville, Putkonen Jesse, Raassina Matias, Rainto Juha, Saari Mio, Sipilä Ville, Soisalo Asko, Suojanen Tony
Grundexamen inom företags­ekonomi: Biström Enja, El-Emmara Zainab, Fröberg Linn, Heikkilä Charlotta, Henriksson Kira, Jankes Oscar, Kivimäki Katarina, Landor Lasse, Lindqvist Kia, Lindström Benjamin, Merne Andre, Nordlund Martin, Qorri Jetmire, Redlig Hannah, Ridberg Kasper, Rintamäki Jonna, Sjöholm Linda, Tamminen Sandra
Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik: Blomberg Oskar, Cederholm Niko, Gustafsson Emil, Karlsson Rasmus, Kerke  Anton, Kirsilä Alexi, Mäkinen Nico, Sandblom Kaj, Sipilä Niko, Svenskberg Oliver, Sölgén Dacian
Hotelli-,ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Aalto Marianne, Aalto Pessi, Ahti Roni, Angervo Teemu, Antikainen Noora, Arjanheimo Jani, Berg Olli, Bäckman Jessica, Elo Anna, Enroth Tiia, Engström Sofia, Erjomaa Jenni, Ernvall Christian, Favakehi Leila, Forsman Juuso, Gabrielsson Melanie, Goucham Aicha, Haataja Henna, Haavisto Kalle, Halme Jade, Hatakka Santeri, Helander Anniina, Helmiö Milla, Hirvensalo Anna, Hirvikorpi Toni, Hovi Ville, Huhtala Eliisa-Maria, Jokinen Katriina, Jokinen Tiia, Järvelä Jenna, Kaiskola Tanya, Kallila Veera, Kallionpää Santeri, Kalliokorpi Janette, Kankaanpää Juulia, Kankaanpää Katinka, Kankare Jutta, Kankare Pinja, Kankuri Linnea, Kannisto Aatu, Karlsson Jami, Kauhanen Johannes, Kavuncu Milja, Keskitalo Julia, Kilpiä Jonni, Kinnunen Elina, Kivelä Jenna, Koivisto Arttu, Kokkonen Evgenia, Korhonen Jarno, Koski Mia, Koskinen Liisa, Koskelo Pinja, Kuusivaara Kimmo, Kuusisto Juuso, Kyynäräinen Jonna, Laine Jarno, Laine Joonas, Lammervo Ullamari, Latva-Äijö Sohvi, Laurila Ville, Lehtinen Ninni, Lehto Janne, Lehtonen Mari, Lehtonen Mikael Leinonen Niina, Lepola Miikael, Levonperä Arja, Lindroos Jessica,Linsamo Juuso, Lipponen Aarni, Lundstedt Sara, Luoma Venla, Lönnqvist Anni, Löyttyniemi Ossi, Martelius Henna, Metsäpuro Lauri, Mäki Etta, Mäkitalo Jesse, Mäkelä Sanni, Möller Anette, Nieminen Aino-Stina, Niinisaari Jenni,  Nieminen Niko, Nissi Sohvi, Noisternig Fabian, Nordlund Milla, Nurminen Toni, Nyppynen Jere, Ojanen Marianne, Okkonen Aki, Oksanen Janina, Olin Pinja, Passi Riikka, Peippo Anna, Penttinen Teemu, Piironen Eleonoora, Pleekklang Bäng, Raita Johanna, Rantala Juuso, Rantamäki Pauli, Rantapere Anna, Rindell Patrick, Rintala Anna, Rivala Samuli, Rydefalk Johannes, Saarinen Netta, Saarinen Sari, Salmela Katariina, Salminen Atte, Salo Laura, Salo Viivi, Saloranta Rasmus, Setälä Aliisa, Shadbolt Jeremias, Siseman Katariina, Sirkama Jenna, Stenros Jesse, Suominen Ilona, Suonikko Sonja, Syväoja Tuomas, Tammi Eetu, Tammi Mea, Tanhuanpää Emilia, Tirkkonen Meiju, Torhamo Minerva, Valkama Johanna, Vuori Jenna, Vainikainen Noora, Vieno Suvi, Yliaho Leevi, Ylönen Jere
Matkailualan perustutkinto: Fevziye Altug, Förström Ada, Hirvikorpi Anni, Ilvonen Marette, Karvonen Katariina,Kielo Oona, Kuokkanen Susanna, Lehto Tanja, Martin-Nohrström Paola, Nurmi Linda, Pouttu Pirjo, Reiman Wilma, Söderman Susanna, Valaskari Vilma-Reetta, Vihavainen Tiia, Virtanen Pauliina, Wikman Ida
Autoalan perustutkinto: Ahola Leevi, Azizi Hussein, Dietrich William, Ekmark Samuli, Huovinen Janne, Inaba Aki, Jokiniemi Janne, Järvinen Jonne, Kheder Mohamad, Kiljunen Henna, Koivula Santeri, Kolonikin Mihail, Koskinen Santeri, Kyynäräinen Juha, Laakso Juha, Laikko Matias, Lammela Santeri, Lehto Riku, Leino Teemu, Loisa Tommi, Lunden Miska, Miftari Ardit, Muzaqi Elmedin, Myöhänen Henri, Myöhänen Joshua, Mäki Mikko, Mäki-Jaakkola Melina, Männikkö Emil, Mäntylä Roope, Nieminen Jasmiina, Nurmi Konsta, Oksa Kasperi, Peippo Mikko, Pere Jonathan, Riuttanen Ville-Aleksi, Rousku Ville, Salmela Nadja, Väisänen Peter, Zinck Stefan
Logistiikan perustutkinto: Aalto Riku-Petteri, Atosuo Jere, Ellmen Joona, Fazlija Avdyl, Heljander Jenna, Hendolin Rasmus, Honkuri Ville, Kantola Mico, Ketola Markus, Kinnunen Vesa, Korsimo Ilari, Koskinen Kalle, Lazarev Yan, Lehtinen Ville, Lehtonen Juuso, Lindberg Toni, Luomanen Arttu, Mallula Severi, Metsätähti Mikko, Myllynen Mira, Nissi Riku, Nurmi Nestori, Nyyssönen Matias, Posio Sami, Saarinen Patrik, Sihvonen Jere, Siren Joona, Tapiola Jere, Tauk Antti, Tausa Aleksi, Vilppu Jyri, Virtanen Jani, Virtanen Miina, Österlund Pauli
Kone- ja metallialan perustutkinto: Aalto Miki, Abdinaafa Adam Saadiq, Abukar Shariif Sakarie, Alanko Veikka, Alizadeh Aras, Arte Petteri, Barimah Prince, Forss Rasmus, Grönqvist Teemu, Hannula Shahin, Helander Juhani, Henriksson Joni, Inki Eetu, Jonsson Marco, Kalamsha Aram, Kanerva Niko, Kantoluoto Ossi, Kuosmanen Ville, Lamminpää Teemu, Lintunen Ville-Veikko, Muhamud Yaasin, Muuriaisniemi Riku, Najeeb Basil Bassam, Nikkola Matias, Piirainen Miro, Pirinen Aleksi, Pohjaluoto Mitjo, Saarinen Tero, Sakyi Boyd Edward, Salminen Aatu, Sausvaara Tomi, Sueasakun Worachat, Tapola Jami, Vahalahti Niko, Vanne Eetu, Willman Petri
Talotekniikan perustutkinto: Aaltonen Markus, Akkanat Cenk, Alajoki Jerry, Bildo Petteri, Dahlström Julius, Elo Eelis, Forsblom Niko, Heikkilä Lari, Heinonen Essi, Ilonen Jani, Joutsela Joakim, Juhajoki Joonas, Ketola Timo, Kivelä Waltteri, Kivisild Jevgeni, Koskimies Ossi, Koskivaara Werneri, Laaksonen Joonas, Laine Miikka, Laine Mikko, Laine Oskari, Lehtonen Leo, Lilja Kasper, Mahkonen Toni, Marttinen Aati, Nguyen Thuan, Nupponen Niko, Orava Mikko, Papadopoulos Konstantino, Peci Arian, Raunio Joni, Rimpiläinen Atte, Rinkinen Ville, Saarinen Inga, Sainio Rosanna, Salo Jere, Salonen Lauri, Sarva Matias, Siitonen Jenna, Sinanbegovic Sadmir, Sönmez Zafer, Taivassalo Joonas, Vahalahti Kasper, Virtanen Jessica
Rakennusalan perustutkinto: Aaltonen Kristian, Aihinen Petro, Arponen Roope, Bujupi Luis, Harju Matias, Heinonen Valtteri, Hella Juho, Hurme Samuli, Hämäläinen Jaakko, Katajisto Jesse, Keskikastari Jesse, Koskinen Valtteri, Laiho Elmo, Laitila Ari, Lehtinen Waltteri, Lehtovaara Inka, Leino Jesse, Leino Niro, Lindholm Arto, Mellin Niclas, Moussaoui Omar, Oksa Miska, Paaso Tuomas, Palvanen Santtu, Parttimaa Aleksi, Pulkkinen Eero, Rossi Joni, Ruohonen Niklas, Ruokonen Jere, Saarenmaa Eemeli, Safi Azizullah, Sandell Riku, Setälä Riku, Stenman Joel, Suominen Toni, Survonen Aleksi, Talvento Antte, Teeri Pauli, Tervala Juho, Tuomarmäki Ville, Tuominen Johannes, Tuominen Konsta, Tuovinen Samuli
Maanmittauksen perus­tutkinto: Aura Sakari, Cero Benjamin, Heinonen Anttoni, Lamminpää Niko, Lamppula Lauri, Lieskivi Arto, Saarinen Samu, Sahla Juuso, Sipilä Sammy, Susi Roni, Vallavuori Simo, Vuorinen Jesse
Puualan perustutkinto: Bondfolk Hanna, Colliander Tuomas, Heikkilä Saku, Huovinen Verneri, Hämäläinen Riku, Jokela Petri, Jokinen Jani, Jokinen Veikko, Keränen Roope, Kilpeläinen Kalle, Koskinen Jesse, Koskinen Sami, Möttö Sami, Nummelin Tony, Opacic Adrian, Pärnänen Joona, Rantakokko Tatu, Ruohonen Juuso, Salopää Kristiina, Tuomi Janne, Väihkönen Samuli
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Kuntoutus: Aalto Neea, Arvola Laura, Heikiö Tytti, Iivonen Susanna, Kontio Laura, Laurén Emilia, Lenets Mimmi, Martikainen Minerva, Mäki Veera, Nurmi Viivi, Peltonen Venla, Reunamo Veera, Talja Antero, Teininen Manu, Vaiste Oona, Viita Ira. Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus: Haukijärvi Linda, Juola Ilona, Kankare Janina, Karvonen Jenna, Kumpuvuori Mirka, Kyrönlahti Anna, Lappeteläinen Oona, Laukka Anniina, McCracken Michelle, Nyman Anna-Lena, Parviainen Emily, Rauman Josefina, Ruotsalainen Juulia, Seila Viivu, Suominen Niina, Tammi Katariina, Viiristö Mira. Mielenterveys ja päihdetyö: Airola Kia, Ekman Janni, Jokinen Heidi, Juhala Jasmin, Jumisko Emma, Kangas Noora, Kurokallio Justus, Lehtonen Lassi, Riuttanen Timo, Schmidt Annina, Siitonen Aleksi, Suomi Kia, Taponen Tatjana, Telkkinen Janina, Vuori Sanni.Sairaanhoito ja huolenpito: Aareskoski Sakari, Akkanen Kristiina, Frisk Tanya, Grönvall Nea, Hirvonen Tiia, Juhanson Catlayn, Juvakka Ria, Järvi Jenny, Kauhanen Ida, Keinonen Lotta, Khatun Madina, Kotilainen Pauliina, Kovanen Milla, Kämäräinen Noora, Lehtonen Milla, Lund Milena, Mattila Henna, Metsola Oona, Mäkinen Sara, Oinas Emilia, Paasonen Feodor, Paju-Abdullahu Saara, Poutanen Minna, Salo Ninni, Seppänen Anette, Toivonen Laura, Toivonen Taru, Uurasmaa Saija, Uusitalo Netta, Vihervä Jenna, Vilja Jussi, Virtanen Severi, Välilä Janette.Suu- ja hammashoito: Arvola Helmi, Elomaa Julia, Kurppa Milla, Lehmusvuori Elina, Lumme Olivia, Rostamzada Gelas, Sorani Soma, Suhonen Sini, Terävä Satu.
Lääkealan perustutkinto: Al-Khalil Sued, Aunoila Lasse, Juutinen Kalle, Karinsivu Jarno, Kaukola Jouni, Nybondas Margitha, Näsi Henna, Palani Mehku, Pukero Suvi, Yletyinen Jenni

Lue myös:  Äänestä vuoden tekoa tai henkilöä

TURUN AMMATTIOPISTOSÄÄTIÖ
Pintakäsittelyalan perus­tutkinto, maalari: Cannavó Marco, Masku, Haanpää Anni, Turku, Hahl Amanda, Turku, Haukijärvi Heidi, Turku, Himberg Lauri, Turku, Hirvikangas Rosanna, Nousiainen, Koivunen Tiia (kaksoistutkinto), Salo, Kynäslahti Katariina, Raisio, Poussa Matias, Turku, Raunio Ville, Kaarina, Suonikko Tuula, Kaarina, Söderblom Ada, Turku, Vallunen Anniina, Turku
Lattianpäällystäjä: Aaltola Ossi (kaksoistutkinto), Lieto, Jalava Patrik, Turku, Juhala Rebecca, Turku, Latoniitty Sakari, Lieto, Leppänoro Niklas, Turku, Mäensivu Netta, Turku, Suuniitty Reetta, Turku,
Pintakäsittelijä: Adolfsson Eva, Turku, Grundsten Sara, Kaarina, Hjort Sami, Turku, Humalamäki Nikke, Turku, Jokela Karita, Raisio, Lindström Oona (kaksoistutkinto), Turku, Martinkari Katriina, Turku, Muhammedi Ako, Turku, Pomrén Henna, Raisio, Riitamo Sami, Pöytyä, Yliniitty Emilia, Turku
Pintakäsittelyalan perus­tutkinto näyttötutkintona: Sjöroos Timo (maalari), Kaarina, Hamim Sharif Rawezh (lattianpäällystäjä), Turku, Lindroos Kristiina (lattianpäällystäjä), Turku
Talotekniikan perustutkinto, rakennuspeltiseppä: Honka Tuomas, Lieto, Kesola Nicky, Turku, Lavonen Jere, Kaarina, Lehto Joonas, Turku, Moisio James, Kaarina, Sinisalo Jesse, Naantali, Öberg Jani, Turku
Veneenrakennuksen perus­tutkinto, veneenrakentaja: Braunkov Kirill, Turku, Hietala Oiva, Turku, Pöntynen Iiro, Vähäsoini Martti, Turku
Perustutkinto näyttö­tutkintona: Inkiläinen Lauri, Turku, Pietilä Markus, Turku
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Haltia Carita, Lieto, Heikkilä Milana, Turku, Larm Emma, Turku, Lindfors Tanja, Lieto, Nokelainen Laura, Imatra, Rahkonen Jenna, Turku, Saarinen Maiju (kaksoistutkinto), Nakkila, Salo Emilia, Turku, Suominen Anni, Turku, Vinkki Anni, Turku, Virtanen Antti, Naantali
Perustutkinto näyttö­tutkintona: Arasola Noora, Naantali, Kauko Emma, Turku, Laaksonen Jaana, Mynämäki, Vaara Erkko, Turku
Verhoilija: Jasmavaara Marissa, Turku, Kuusisto Immi, Turku, Lehtimäki Mira, Naantali, Malin Tia, Turku, Mero Henna, Turku, Ruohonen Mira, Rauma, Tenkanen Tytti, Turku
Perustutkinto näyttö­tutkintona: Atapoor Ahmad, Turku, Borgstén Hanna, Turku, Lipasti Anni, Pöytyä, Lundén Tiina, Turku, Nordman Jenni, Laitila, Nurmi Johanna, Turku, Reimola Johanna, Turku

TURUN KRISTILLINEN OPISTO
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Alander Jaana, Artiola Karri, Dahla Sini, Helminen Petra, Kettunen Paula, Kirjonen Jenna, Koivu Merja, Lahti Olli, Lehmuskallio Annakaisa, Lehto Riitta-Leena, Lehto Sari, Lehtonen Maarit, Luosujärvi Suvi, Mahfood Hussain, Peltonen Suvi, Piiroinen Emilia, Puisto Piia, Purtsi Katri, Saarinen Tiina, Salakari Katja, Selmani Osmani Shkurte, Uusitalo Hanna-Kaisa, Werner-Backholm Piia
Lapsi- ja perhetyön perus­tutkinto: Arhilahti Marika, Grönroos Tarja, Haaslahti Johanna, Huuhka Heidi, Hyvärinen Sirpa, Ihander Virve, Innala-Ristimäki Hanna, Janger Minna, Janka-Murros Laura, Järvenpää Minka, Kairus Tiia,Kajanne Peppiina, Kantonen Noora, Kemlin Arto, Kesti Marika, Kimari Jonna, Kiuru Pauliina, Kosola Roosa, Latvateikari Tiia, Lautanala Sari, Lehtonen Maria,  Lindqvist Marlene, Luukkonen Anna-Kaisa, Mård Julia, Mäkelä Johanna, Mäki-Laurila Anneli, Mäki-Laurila Liisa, Mäkinen Eve, Mäkinen Jessica, Mälkönen Emma, Niemelä  Sari, Niskala Essi, Nurmikko-Varjokorpi Tiina,Oksanen Satu, Otstavel Kaisa-Liisa, Puhakainen Jenny, Pullinen Emmi, Rainto Marika, Ristimäki Mikael, Saari Suvi, Santanen Oili, Suoranta Satu, Tamlander-Elo Susanna, Teräväinen Eevi, Vesanto Seija, Viitanen Pirjo, Vilen Niina, Virtanen Heidi, Vuorinen Terhi, Vuorisalo Ida, Väre Ella
Suntion ammattitutkinto: Hukka Juha, Kallio Harri, Mäkinen Petri, Nokkala Eira, Talvitie Kati
Viittomakielisen ohjauksen perustutkinto: Fält Viivi, Haapasalo Eveliina, Happo Laura, Inkinen Raija, Korpela Mariia, Kuhlberg Julia, Lindholm Ada, Männikkö Terhi, Nyman Sanni, Peltola Mira, Rajala Roberta, Rintala Satu, Seeve Helena, Simolin Riina, Tossavainen Ida, Tuominen Heidi

TURUN KONSERVATORIO
Klassinen muusikko: Ahmed Maria, Alitalo-Kaiponen Annina, Erämaa Elise, Frischknecht Freya, Järvinen Samuel, Knaappila Aki, Kuismin Pinja, Kurikkala Jenna, Lopemaa Riku, Nordström Andreas, Pulkkinen Johannes, Ruohola Robert, Saario Mariina, Tuukkanen Anna, Uljas Iida-Maria, Vihko Lassi, Väyrynen Tiia
Pop/jazz-muusikko: Autio Sofia, Jalonen Aimo, Kraemer Erik, Lanz Roberto, Mäenpää Konsta, Narvanmaa Kati, Puumalainen Petja, Rauma Johanna, Suksi Oskar, Uusitupa Tomi
Musiikkiteknologia: Fyrqvist Tiia, Köykkä Miika, Yli-Pietilä Matti

Listalta puuttuvat ne, jotka ovat kieltäneet nimensä julkaisun internetissä. Julkaisemme opiskelijan kotipaikkakunnan, jos oppilaitos on sen antanut ja opiskelija on sallinut paikkakunnan julkaisun.