Vartijatoiminta pitää rikollisuuden kurissa

0

Someron vartioimisyhdistys on paljon vartija. Toista sataa maksavaa jäsentä ja jokaöinen vartiointi takaavat sen, että ihan ensimmäisenä rikollisjoukot eivät tänne suuntaa. Omat vartijat vaikeuttavat rikosten ja ilkivallan tekemistä.
Vartioimisyhdistyksen toiminnanjohtaja Antti Kujansuu havahtui poliisin todettua, että jos hän joutuu lopettamaan, ei uutta vartioimisyhdistystä saada Somerolle enää koskaan. Ratkaisusta lisää perjantain lehdessä.

Someron Lämmön lämpölaitos on yhdistyksen uusin vartiointikohde. Lämpö Oy:n käyttöpäällikkö Rauno Kasvi juttelee vartioinnin tarpeista Antti Kujansuun kanssa, etualalla on Janne Tamminen vartijan puvussaan.
Someron Lämmön lämpölaitos on yhdistyksen uusin vartiointikohde. Lämpö Oy:n käyttöpäällikkö Rauno Kasvi juttelee vartioinnin tarpeista Antti Kujansuun kanssa, etualalla on Janne Tamminen vartijan puvussaan.