Sylvesterin Uinneissa ennätysmäärä uimareita

0
Veeti Salminen ui kaksi kultaa ja yhden pronssin. Kuva Kari Eerikäinen

Someron Esan järjestämät perinteiset Sylvesterin Uinnit keräsivät ennätysmäärän uimareita. Uimaseuroja oli mukana 17 ja niistä uimareita 163.

Esan urheilijoista Oliver Priimägi ui P14-sarjassa kullan ja kaksi pronssia: 50 metrin vapaauinti 28.53 (pronssi), 100 metrin vapaauinti 1:04.63 (pronssi) ja 50 m selkäuinti 33.45 (kultaa).
Veeti Salminen ui P12-sarjassa muun muassa kaksi kultaa ja yhden pronssimitalin: 100 metrin rintauinti 1:30.18 (kulta), 50 metrin rintauinti 40.34 (kulta), 50 metrin selkäuinti 39.13 (pronssi), 50 metrin vapaauinti 33.23 (sija 4), 50 metrin perhosuinti 36.66 (sija 6) sekä 100 metrin vapaauinti 1:13.44 (sija 6).
Veikka Sarén voitti miestensarjan 200 metrin sekauinnin ajalla 2:24.53. 50 metrin vapaauinnissa hän oli 5. ajalla 26.92 ja 100 metrin vapaauinnissa 7. ajalla 58.72.
Nuoremmista somerolaisista Iida Korpihuhta, Merja Siikjärvi ja Tuuli Holm uivat ensimmäiset kilpailunsa. Korpihuhta oli T9-sarjan 50 metrin vapaauinnissa 7. ajalla 55.56 ja Holm T11-sarjan 50 metrin rintauinnissa 8. ajalla 58.31. Siikjärvi oli T11-sarjan 50 metrin vapaauinnissa 10. ajalla 40.22 ja 50 metrin selkäuinnissa 7. ajalla 47.22.

Tulokset:

N 200 m VU
0 v ja vanhemmat
1) Vilma Leppähaara NumKis 2:11.72, 2) Lumi Luoma UH 2:28.12, 3) Lotta Linnea Partanen NumKis 2:30.29, 4) Aino Suomalainen AUi 2:37.55, 5) Liisa Penttinen NumKis 2:40.69, 6) Saara Seppälä NumKis 2:40.81, 7) Emilie Sjösten AUi 3:07.81, 8) Kaisa Heikkinen RaisU 3:13.49, 9) Veera Helkkala RaisU 3:33.41
M 200 m VU
0 v ja vanhemmat
1) Jani-Petteri Puustinen AUi 2:13.52, 2) Kasper Holopainen NumKis 2:17.54, 3) Kasperi Heikkinen RaisU 2:19.84, 4) Joonatan Davie AUi 2:24.27, 5) Jesper Isotalo RaisU 3:22.45, 6) Veeti Akkanen SalU 3:24.13, 7) Juuso Käär RaisU 3:28.98, 8) Eero Carne RaisU 3:34.80, 9) Frans Sagulin RaisU 3:57.16
N 50 m RU MASTERS
25 v ja vanhemmat
1) Mari Ääri AUi 35.63, 2) Anu Tolvanen AUi 39.25, 3) Johanna Kara Cetus 39.83, 4) Sanna Hokkanen Cetus 40.45, 5) Maarit Vainio AUi 40.66
M 50 m RU MASTERS
25 v ja vanhemmat
1) Teemu Malmelin NoPy 34.07, 2) Ville Alopaeus Cetus 36.02, 3) Tommi Kahlos AUi 37.78, 4) Tero Nordström AUi 38.43, 5) Mikko Majamäki AUi 38.62, 6) Antti Wihanto AUi 38.72, 7) Ari Korhonen RaisU 40.42, 8) Jarno Nurminen SalU 42.20, 9) Taito Nurmi AUi 42.72, 10) Veikko Ukkola Cetus 51.11, 11) Asko Saarinen Cetus 1:01.72
N 50 m PU
11 v ja nuoremmat
1) Mirelle Hirsiniemi AUi 32.64, 2) Veera Malmelin NoPy 35.67, 3) Venla Holma LUS 35.70, 4) Linnea Koski AUi 36.86, 5) Kiia Koivisto LUS 37.37, 6) Sofia Oksa NumKis 37.73, 7) Aino Suomalainen AUi 37.82, 8) Saima Peltonen SalU 39.32, 9) Miisa Järvinen AUi 40.35, 10) Elsa Constable AUi 43.68, 11) Justiina Junnila AUi 45.09, 12) Sofia Järvi RaisU 45.34, 13) Matilda Saarinen SalU 47.00, 14) Veera Knuutila AUi 47.28, 15) Ella Lindholm SalU 47.37, 16) Kaisa Heikkinen RaisU 48.72, 17) Helmi Oksa NumKis 49.14, 18) Josefiina Kinos RaisU 49.94, 19) Emilie Sjösten AUi 50.54, 20) Iina Pihlaja RaisU 51.01, 21) Matilda Karvonen RaisU 52.41
12 – 13 v
1) Vilma Leppähaara NumKis 30.03, 2) Milla Lempiälä LUS 32.74, 3) Emilia Niemi Octopus 32.81, 4) Diana Raduly Baka SalU 38.59, 5) Marikki Vuorisalo NumKis 39.28, 6) Maikki Hämäläinen UiKaa 40.54, 7) Emilia Häjänen RaisU 41.67, 8) Sara Suonio SalU 42.59, 9) Maija Nurminen SalU 44.17, 10) Mandi Hämäläinen UiKaa 49.51
14 – 99 v
1) Mette Konttila Octopus 29.96, 2) Anni Korhonen RaisU 32.30, 3) Ida Maliranta RaisU 32.92, 4) Tinka Rokka AQUILA 33.75, 5) Jenni Harjuoja Cetus 34.41
M 50 m PU
12 v ja nuoremmat
1) Felix Kandolin AUi 33.64, 2) Aaro Törnström RaisU 33.73, 3) Eetu Autio AQUILA 35.15, 4) Matias Saarinen SalU 35.78, 5) Roope Koskela RaisU 35.95, 6) Veeti Salminen SomE 36.66, 7) Joonatan Hietarinne SalU 40.34, 8) Elias Salo VeUS 40.75, 9) Robert Cranston NumKis 41.16, 10) Roope Käär RaisU 42.07, 11) Eetu Niemi Octopus 43.22, 12) Max Hyvärinen AUi 43.65, 13) Erik Loukine RaisU 47.67, 14) Thomas Salonen RaisU 50.73, -) Niilo Lehtinen AUi DSQ
13 – 14 v
1) Mikael Hirsiniemi AUi 30.24, 2) Touko Riipinen SWIM 30.35, 3) Joona Pohjola SalU 31.42, 4) Kasperi Heikkinen RaisU 33.37, 5) Miika Nurminen SalU 36.79, 6) Joa Metsola ÅSF 36.88
15 – 99 v
1) Aleksi Seger Octopus 27.41, 2) Eetu Närhi Octopus 28.65, 3) Ville Alopaeus Cetus 29.39, 4) Valtteri Vepsä NumKis 29.67, 5) Leo Parviainen NumKis 31.77, 6) Antti Wihanto AUi 34.32
N 100 m RU
11 v ja nuoremmat
1) Anita Mäkinen NumKis 1:33.74, 2) Aliisa Soini SalU 1:35.87, 3) Miisa Järvinen AUi 1:39.36, 4) Aurora Änäkkälä SalU 1:39.73, 5) Venla Holma LUS 1:41.74, 6) Kaisa Heikkinen RaisU 1:45.10, 7) Eedi Imppola UH 1:45.63, 8) Matilda Saarinen SalU 1:46.09, 9) Josefiina Kinos RaisU 1:47.36, 10) Iina Koivisto LUS 1:58.30
12 – 13 v
1) Elli Lenkkeri UH 1:22.18, 2) Diana Raduly Baka SalU 1:34.68, 3) Malva Salmelin SalU 1:35.45, 4) Vilma Manninen SalU 1:39.61, 5) Kerttu Heinä SalU 1:43.26, 6) Sonja Heikkilä SalU 1:45.00, 7) Veera Helkkala RaisU 1:50.98, 8) Emilia Makkonen RaisU 2:00.03
14 – 99 v
1) Lotta Linnea Partanen NumKis 1:24.54, 2) Johanna Kara Cetus 1:26.39, 3) Anu Tolvanen AUi 1:26.62, 4) Liisa Penttinen NumKis 1:42.25
M 100 m RU
12 v ja nuoremmat
1) Veeti Salminen SomE 1:30.18, 2) Aaro Törnström RaisU 1:35.43, 3) Antti Huttunen NumKis 1:40.97, 4) Alvar Kankare AUi 1:41.20, 5) Kalle Yli-Jama SalU 1:47.91, 6) Thomas Westerlund RaisU 1:51.51, 7) Peter Kanninen AUi 1:51.73, 8) Ossi Tikka AUi 1:53.18, 9) Marco Lusenius AUi 1:58.14, 10) Arttu Carne RaisU 1:59.61, 11) Max Hyvärinen AUi 2:01.40, 12) Henri Porma VeUS 2:07.30, 13) Jesper Isotalo RaisU 2:28.96, -) Veeti Akkanen SalU DSQ
13 – 14 v
1) Samuli Seger Octopus 1:25.30, 2) Oliver Priimägi SomE 1:25.66
15 – 99 v
1) Joonas Cranston NumKis 1:20.20
N 50 m VU
9 v ja nuoremmat
1) Elsa Constable AUi 38.49, 2) Helmi Oksa NumKis 42.19, 3) Iina Koivisto LUS 42.53, 4) Matilda Karvonen RaisU 42.89, 5) Lotta Malmelin NoPy 44.88, 6) Aada Kanervo UiKaa 49.98, 7) Iida Korpihuhta SomE 55.20, 8) Ella Ääri UiKaa 55.56, 9) Vilma Tolvanen LaiJy 57.26
10 – 11 v
1) Mirelle Hirsiniemi AUi 30.20, 2) Aino Suomalainen AUi 32.88, 3) Sofia Oksa NumKis 33.28, 4) Miisa Järvinen AUi 33.78, 5) Veera Malmelin NoPy 34.07, 6) Justiina Junnila AUi 34.90, 7) Kiia Koivisto LUS 36.04, 8) Veera Knuutila AUi 37.29, 9) Emilie Sjösten AUi 39.26, 10) Merja Siikjärvi SomE 40.22, 11) Veera Mäki-Moijala VeUS 46.83
12 – 13 v
1) Lumi Luoma UH 29.67, 2) Milla Lempiälä LUS 30.07, 3) Kerttu Heinä SalU 33.15, 4) Saara Seppälä NumKis 33.37, 5) Marikki Vuorisalo NumKis 33.90, 6) Maikki Hämäläinen UiKaa 34.27, 7) Vilma Manninen SalU 34.72, 8) Emilia Häjänen RaisU 36.16, 9) Jemina Oravasaari LaiJy 36.49, 10) Unna Heino VeUS 38.68, 11) Alma Paavilainen VeUS 41.15, 12) Maija Nurminen SalU 41.39
14 – 99 v
1) Fiia Pyykkö SalU 28.99, 2) Anni Korhonen RaisU 30.25, 3) Eevi Peltonen AQUILA 30.85, 4) Ida Maliranta RaisU 30.90, 5) Tinka Rokka AQUILA 33.15
M 50 m VU
10 v ja nuoremmat
1) Romeo Manner AUi 35.11, 2) Erik Constable AUi 41.76, 3) Eetu Ääri UiKaa 43.12, 4) Niilo Lehtinen AUi 44.14, 5) Santeri Alanto SalU 45.36, 6) Vilho Haikonen SalU 45.84, 7) Eemeli Havia SalU 46.32, 8) Nicolas Luoma UH 47.05, 9) Severi Knuutila AUi 47.31, 10) Oliver Rantanen UiKaa 1:21.14, -) Thomas Salonen RaisU DSQ
11 – 12 v
1) Aaro Törnström RaisU 31.34, 2) Joonatan Davie AUi 31.72, 3) Roope Koskela RaisU 33.08, 4) Veeti Salminen SomE 33.23, 5) Matias Saarinen SalU 33.29, 6) Robert Cranston NumKis 34.63, 7) Elias Salo VeUS 35.47, 8) Antti Huttunen NumKis 35.58, 9) Ossi Tikka AUi 35.95, 10) Max Hyvärinen AUi 36.08, 11) Erik Loukine RaisU 37.23, 12) Roope Käär RaisU 37.34, 13) Kristian Raski AUi 38.23, 14) Peter Kanninen AUi 40.27, 15) Mikko Salmi NumKis 41.02, 16) Marco Lusenius AUi 42.62, 17) Thomas Westerlund RaisU 42.88
13 – 14 v
1) Touko Riipinen SWIM 27.04, 2) Joona Pohjola SalU 27.59, 3) Oliver Priimägi SomE 28.53, 4) Kasperi Heikkinen RaisU 28.89, 5) Jami Oravasaari LaiJy 31.20, 6) Joa Metsola ÅSF 32.20
15 – 99 v
1) Johannes Lindroos RaisU 24.16, 2) Joonas Cranston NumKis 25.06, 3) Henri Kyynäräinen AUi 25.23, 4) Janne Rissanen RaisU 25.41, 5) Veikka Saren SomE 26.92, 6) Kasper Holopainen NumKis 28.89
N 50 m VU MASTERS
25 v ja vanhemmat
1) Maarit Vainio AUi 30.01, 2) Anu Tolvanen AUi 31.30, 3) Sanna Hokkanen Cetus 31.88, 4) Johanna Kara Cetus 32.77
M 50 m VU MASTERS
25 v ja vanhemmat
1) Ville Alopaeus Cetus 27.33, 2) Teemu Malmelin NoPy 27.54, 3) Erno Leppänen S.C.P. 28.18, 4) Antti Wihanto AUi 30.55, 5) Tommi Kahlos AUi 31.03, 6) Tero Nordström AUi 31.21, 7) Ari Korhonen RaisU 31.93, 8) Taito Nurmi AUi 32.13, 9) Mikko Majamäki AUi 32.95, 10) Jarno Nurminen SalU 33.67, 11) Mikko Ääri AUi 33.87, 12) Asko Saarinen Cetus 39.59, 13) Veikko Ukkola Cetus 39.82
N 50 m RU
9 v ja nuoremmat
1) Aada Kanervo UiKaa 53.71, 2) Elsa Constable AUi 54.38, 3) Iina Koivisto LUS 55.26, 4) Matilda Karvonen RaisU 56.69, 5) Helmi Oksa NumKis 58.79, 6) Lotta Malmelin NoPy 1:02.19, 7) Ella Ääri UiKaa 1:29.59
10 – 11 v
1) Veera Malmelin NoPy 44.07, 2) Aino Suomalainen AUi 44.28, 3) Kiia Koivisto LUS 44.95, 4) Sofia Oksa NumKis 45.23, 5) Linnea Koski AUi 45.69, 6) Justiina Junnila AUi 49.81, 7) Sofia Järvi RaisU 50.90, 8) Tuuli Holm SomE 58.31, -) Veera Mäki-Moijala VeUS DSQ
12 – 14 v
1) Elli Lenkkeri UH 37.73, 2) Diana Raduly Baka SalU 41.44, 3) Ida Maliranta RaisU 41.64, 4) Jemina Oravasaari LaiJy 46.72, 5) Sonja Heikkilä SalU 47.09, 6) Sara Suonio SalU 50.10, 7) Unna Heino VeUS 50.28, 8) Emilia Häjänen RaisU 50.46, 9) Alma Paavilainen VeUS 52.29, 10) Mandi Hämäläinen UiKaa 56.06
M 50 m RU
10 v ja nuoremmat
1) Romeo Manner AUi 50.93, 2) Niilo Lehtinen AUi 55.76, 3) Thomas Salonen RaisU 56.97, 4) Eero Carne RaisU 1:00.09, 5) Frans Sagulin RaisU 1:05.32, 6) Juuso Käär RaisU 1:05.66, 7) Oliver Rantanen UiKaa 1:06.58, 8) Eetu Ääri UiKaa 1:31.14, -) Erik Constable AUi DSQ
11 – 12 v
1) Veeti Salminen SomE 40.34, 2) Felix Kandolin AUi 42.11, 3) Robert Cranston NumKis 46.17, 4) Eetu Niemi Octopus 46.30, 5) Roope Koskela RaisU 46.62, 6) Alvar Kankare AUi 46.87, 7) Elias Salo VeUS 48.12, 8) Ossi Tikka AUi 49.42, 9) Erik Loukine RaisU 52.18, 10) Peter Kanninen AUi 55.01, 11) Roope Käär RaisU 56.92, 12) Marco Lusenius AUi 57.41, 13) Henri Porma VeUS 58.46
13 – 15 v
1) Joona Pohjola SalU 35.13, 2) Leo Parviainen NumKis 39.17, 3) Samuli Seger Octopus 39.79, 4) Miika Nurminen SalU 40.27, 5) Kasper Holopainen NumKis 40.39, -) Mikael Hirsiniemi AUi DNF
N 100 m SU
13 v ja nuoremmat
1) Milla Lempiälä LUS 1:13.97, 2) Mirelle Hirsiniemi AUi 1:16.38, 3) Jeanette Ingberg Octopus 1:23.01, 4) Marikki Vuorisalo NumKis 1:23.66, 5) Aurora Änäkkälä SalU 1:30.31, 6) Miisa Järvinen AUi 1:30.47, 7) Veera Knuutila AUi 1:32.97, 8) Ella Lindholm SalU 1:44.99, 9) Iina Pihlaja RaisU 1:46.48, 10) Veera Helkkala RaisU 1:54.46, -) Aliisa Soini SalU DSQ, -) Emilia Makkonen RaisU DSQ
14 – 99 v
1) Eevi Peltonen AQUILA 1:11.93, 2) Jenni Harjuoja Cetus 1:14.51
M 100 m SU
14 v ja nuoremmat
1) Joonatan Davie AUi 1:17.39, 2) Aaro Imppola UH 1:19.75, 3) Joa Metsola ÅSF 1:25.25, 4) Juuso Käär RaisU 1:47.24, 5) Veeti Akkanen SalU 1:53.71, 6) Jesper Isotalo RaisU 1:54.93
15 – 99 v
1) Erno Leppänen S.C.P. 1:17.54
N 100 m VU
11 v ja nuoremmat
1) Anita Mäkinen NumKis 1:12.01, 2) Aino Suomalainen AUi 1:13.12, 3) Linnea Koski AUi 1:13.60, 4) Sofia Oksa NumKis 1:15.20, 5) Saima Peltonen SalU 1:20.92, 6) Sagdiana Rakhimova RaisU 1:22.61, 7) Sofia Järvi RaisU 1:30.51, 8) Emilie Sjösten AUi 1:30.78, 9) Matilda Saarinen SalU 1:31.35, 10) Iina Pihlaja RaisU 1:33.06
12 – 13 v
1) Vilma Leppähaara NumKis 1:00.63, 2) Saara Seppälä NumKis 1:12.48, 3) Malva Salmelin SalU 1:13.25, 4) Kerttu Heinä SalU 1:13.63, 5) Vilma Manninen SalU 1:15.14, 6) Jeanette Ingberg Octopus 1:15.72, 7) Sara Suonio SalU 1:16.37, 8) Unna Heino VeUS 1:29.81, -) Emilia Makkonen RaisU DSQ
14 – 99 v
1) Mari Ääri AUi 1:01.00, 2) Lotta Linnea Partanen NumKis 1:06.41, 3) Tinka Rokka AQUILA 1:12.54, 4) Liisa Penttinen NumKis 1:12.92
M 100 m VU
12 v ja nuoremmat
1) Joonatan Davie AUi 1:09.40, 2) Felix Kandolin AUi 1:10.01, 3) Eetu Autio AQUILA 1:10.53, 4) Aaro Törnström RaisU 1:11.29, 5) Matias Saarinen SalU 1:13.44, 6) Veeti Salminen SomE 1:13.60, 7) Antti Huttunen NumKis 1:19.99, 8) Joonatan Hietarinne SalU 1:26.05, 9) Kristian Raski AUi 1:28.62, 10) Roope Käär RaisU 1:29.86, 11) Kalle Yli-Jama SalU 1:32.74, 12) Vilho Haikonen SalU 1:46.49, 13) Arttu Carne RaisU 1:47.29, 14) Nicolas Luoma UH 1:50.24
13 – 14 v
1) Touko Riipinen SWIM 1:00.30, 2) Kasperi Heikkinen RaisU 1:03.99, 3) Oliver Priimägi SomE 1:04.63, 4) Joa Metsola ÅSF 1:12.40, 5) Miika Nurminen SalU 1:13.03
15 – 99 v
1) Johannes Lindroos RaisU 52.82, 2) Henri Kyynäräinen AUi 55.41, 3) Aleksi Seger Octopus 56.39, 4) Joonas Cranston NumKis 57.31, 5) Eetu Närhi Octopus 57.84, 6) Janne Rissanen RaisU 58.47, 7) Veikka Saren SomE 58.72, 8) Ville Alopaeus Cetus 1:01.00, 9) Jani-Petteri Puustinen AUi 1:01.32, 10) Matias Gustafsson RaisU 1:02.10, 11) Leo Parviainen NumKis 1:06.77
N 50 m SU MASTERS
25 v ja vanhemmat
1) Jenni Harjuoja Cetus 34.58, 2) Maarit Vainio AUi 35.79, 3) Johanna Kara Cetus 36.35, 4) Sanna Hokkanen Cetus 43.42
M 50 m SU MASTERS
25 v ja vanhemmat
1) Teemu Malmelin NoPy 33.96, 2) Erno Leppänen S.C.P. 34.22, 3) Ari Korhonen RaisU 37.63, 4) Taito Nurmi AUi 38.14, 5) Mikko Majamäki AUi 41.90, 6) Asko Saarinen Cetus 52.82, 7) Veikko Ukkola Cetus 59.49
N 50 m SU
9 v ja nuoremmat
1) Elsa Constable AUi 46.31, 2) Matilda Karvonen RaisU 47.05, 3) Helmi Oksa NumKis 49.19, 4) Lotta Malmelin NoPy 54.65, 5) Vilma Tolvanen LaiJy 55.94, 6) Ella Ääri UiKaa 59.42
10 – 11 v
1) Veera Malmelin NoPy 37.41, 2) Anita Mäkinen NumKis 39.34, 3) Sofia Oksa NumKis 40.17, 4) Justiina Junnila AUi 41.63, 5) Kiia Koivisto LUS 42.37, 6) Sagdiana Rakhimova RaisU 46.41, 7) Merja Siikjärvi SomE 47.22
12 – 13 v
1) Emilia Niemi Octopus 34.67, 2) Elli Lenkkeri UH 34.69, 3) Marikki Vuorisalo NumKis 38.69, 4) Sonja Heikkilä SalU 43.59, 5) Emilia Häjänen RaisU 43.95, 6) Sara Suonio SalU 45.01
14 – 99 v
1) Mette Konttila Octopus 32.19, 2) Eevi Peltonen AQUILA 33.37, 3) Anni Korhonen RaisU 33.45, 4) Fiia Pyykkö SalU 35.28, 5) Ida Maliranta RaisU 36.47
M 50 m SU
10 v ja nuoremmat
1) Romeo Manner AUi 38.82, 2) Niilo Lehtinen AUi 48.49, 3) Thomas Salonen RaisU 48.73, 4) Erik Constable AUi 52.10, 5) Eetu Ääri UiKaa 54.48, 6) Frans Sagulin RaisU 55.37, 7) Eero Carne RaisU 55.57, 8) Severi Knuutila AUi 58.58, -) Eemeli Havia SalU DNS
11 – 12 v
1) Felix Kandolin AUi 35.54, 2) Roope Koskela RaisU 38.20, 3) Veeti Salminen SomE 39.13, 4) Robert Cranston NumKis 39.29, 5) Antti Huttunen NumKis 40.68, 6) Elias Salo VeUS 46.60, 7) Erik Loukine RaisU 47.63, 8) Mikko Salmi NumKis 48.42, 9) Kristian Raski AUi 49.33, 10) Thomas Westerlund RaisU 50.71, 11) Arttu Carne RaisU 54.83
13 – 14 v
1) Oliver Priimägi SomE 33.45
15 – 99 v
1) Henri Kyynäräinen AUi 29.49, 2) Valtteri Vepsä NumKis 30.03, 3) Kasper Holopainen NumKis 33.81, 4) Leo Parviainen NumKis 34.68
N 200 m SKU
0 v ja vanhemmat
1) Vilma Leppähaara NumKis 2:31.72, 2) Lumi Luoma UH 2:41.79, 3) Aliisa Soini SalU 2:58.24, 4) Linnea Koski AUi 3:01.77, 5) Liisa Penttinen NumKis 3:02.23, 6) Maikki Hämäläinen UiKaa 3:09.31, 7) Malva Salmelin SalU 3:12.74, 8) Eedi Imppola UH 3:13.97, 9) Saima Peltonen SalU 3:18.34, 10) Veera Knuutila AUi 3:33.59, 11) Sagdiana Rakhimova RaisU 3:34.48, 12) Josefiina Kinos RaisU 3:36.68, 13) Ella Lindholm SalU 3:40.29, 14) Mandi Hämäläinen UiKaa 3:44.75, -) Marikki Vuorisalo NumKis DSQ
M 200 m SKU
0 v ja vanhemmat
1) Veikka Saren SomE 2:24.53, 2) Matias Gustafsson RaisU 2:40.03, 3) Eetu Autio AQUILA 2:50.20, 4) Joonatan Davie AUi 2:54.25, 5) Aaro Imppola UH 2:57.21, 6) Alvar Kankare AUi 3:31.42