Tiistaikisojen parhaat palkittiin

0
Henri Liipola jakoi pokaalit menestyneimmille Tiistaikisojen kilpailijoille.

Someron Esa palkitsi Tiistaikisojen parhaat ja ahkerimmat urheilijat pokaalein ja mitalein. Palkintoja jakoi moukarinheittäjä Henri Liipola . Pisteet on laskettu niin, että osallistumisesta saa yhden pisteen/laji ja jokaisesta voitetusta kilpakumppanista saa yhden pisteen/laji.

Tiistaikisojen pistekilpailu 2021:

T3: 1) Hyvämäki Anni 131, 2) Hietarinta Pihla 120, 3) Suomi Venla 82, 4) Virtanen Fanni 75, 4) Pusa Enni 75, 6) Tanner Inka 73, 7) Järvinen Jadessa 70, 8) Vuola Veda 69, 9) Helenius Jeena 51, 10) Virtanen Anna 35, 11) Merivirta Aada 21, 12) Toiviainen Mette 14, 13) Ruokoselkä Elsa 8, 13) Virtanen Eevi 8, 15) Virkki Viola 6, 16) Vainio Elvi 4.

P3: 1) Yli-Puntari Leo 93, 2) Mikkola Peetu 85, 3) Uutela Joakim 61, 4) Murtolahti Simeon 49, 5) Yi-Rekola Julius 37, 6) Jalava Ilmari 36, 7) Hakala Vihtori 31, 8) Luojukoski Aleksander 28, 9) Sonkanen Justus 27, 10) Tuomola Ottis 23, 11) Mäkinen Eemi 12, 12) Nieminen Wilho 10, 13) Paasu Mikael 4, 14) Väre Altti 3.

T5: 1) Murtolahti Saara 121, 2) Säippä Ellie 115, 3) Saneri Stella 74, 4) Heinäsmäki Tytti 73, 5) Pusa Iisa 69 6) Virtanen Inka 67, 7) Korvenoja Aino 63, 8) Juote Anneli 52, 9) Anttila Hilda 42, 10) Niskanen Matilda 34, 11) Korvenpää Saara 15, 12) Sillanpää Kaisla 13, 13) Siro Tinja 8, 14) Vuorivirta Elsa 2.

P5: 1) Nummila Jimi 79, 2) Vaha Ville 65, 3) Talonen Toivo 64, 4) Okker Topias 59, 5) Koskela Vilho 38, 6) Mäkinen Valo 26, 7) Järvinen Jose 23, 8) Juote Aarne 21, 9) Mäkinen Eemi 5.

T6: 1) Korvenoja Emmi 90, 2) Jalava Iisa 61, 3) Aaltonen Amanda 52, 4) Raitanen Josefiina 48, 5) Virtanen Senni 39, 6) Toivonen Minttu 22, 7) Lehtosalo Minttumaria 19, 8) Korvenpää Kerttu 13, 9) Uumäki Matleena 5, 10) Nieminen Viivi 4.

P6: 1) Hyvämäki Onni 56, 2) Rantanen Oliver 46, 3) Ryhtä Arttu 32, 4) Mäkinen Ohto 8.

T7: 1) Jussila Julia 143, 2) Anttila Iida 130, 3) Raitanen Vilhelmiina 114, 4) Niskanen Amanda 88, 5) Koskela Ninni 81, 6) Kemppainen Veera 69, 7) Laine Olivia 61, 8) Okker Viola 46, 9) Heinäsmäki Peppi 36, 10) Koskela Minka 27, 11) Vainio Aava 26, 12) Murtolahti Helmi 15, 13) Sillanpää Vilja 9.

P7: 1) Säippä Jare 35, 2) Kakko Aarni 22, 3) Puintila Leo 19, 4) Kostiander Jiri 18, 5) Mäkinen Noel 13, 5) Murtolahti Justus 13, 7) Munck Tobias 9, 8) Nurmi Amil 4, 9) Liuska Ossi 2, 9) Sohkanen Eetu 2.

T8: 1) Rantanen Ellen 63, 2) Siviranta Ilana 44, 3) Aaltonen Elisa 31, 4) Murtolahti Sofia 30, 5) Tapio Elsa 23, 6) Virtanen Silja 13.

P8: 1) Talvi Jami 4, 2) Nurmi Alvar 2.

T9: 1) Virolainen Jade 55, 2) Hyvämäki Vilja 49, 2) Joly Oona 49, 4) Laaksonen Ruska 45, 5) Pöri Emmi 28, 6) Koskela Nella 22, 7) Virtanen Sofia 10, 8) Uumäki Matilda 5, 9) Turunen Emilia 4, 10) Vasama llse 3, 10) Liuska Enni 3.

P9: 1) Talonen Väinö 39, 2) Niskanen Matias 31, 3) Hakala Emil 13, 4) Torkkola Tiitus 11, 5) Munck Kasper 8, 6) Luojukoski Jonathan 4.

T10: 1) Jalli Sofia 55, 2) Anttila Ilona 39, 3) Ryhtä Aada 37, 4) Siviranta Melina 34, 5) Tulokas Iina 25, 6) Muurinen Kaisa 2.

P10: 1) Murtolahti Samuel 42, 2) Hälli Unto 36, 3) Helenius Miso 22, 4) Pöri Ossi 20, 5) Ristimäki Oskari 13, 6) Tapio Eelis 11, 6) Juote Severi 11.

T11: 1) Nieminen Oona 3, 2) Kjellman Efia 2, 2) Vaha Hertta 2.

P11: 1) Talonen Niilo 7.

T12: 1) Nieminen Ella 6.

P12: 1) Virkki Paavo, 10 2) Nurmi Aatu 2.

P13: 1) Hälli Paavo, 15, 2) Lehto Niilo 2.

T15: 1) Virkki Saara 10.

N17: 1) Sariola Lotta 5.

Ahkeraan kävijät,

10/10 tiistaikisaa (tai 29.6. ja 10.8. seuraottelut): Hietarinta Pihla, Yli-Puntari Leo, Heinäsmäki Tytti, Rantanen Oliver, Jussila Julia, Rantanen Ellen, Anttila Ilona.

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here