Eva-Stina Haalijoki jatkaa Sykkeen johdossa

0
Eva-Stina Haalijoki.

Someron Sykkeen puheenjohtajana jatkaa Eva-Stina Haalijoki . Johtokunnan erovuoroisista jäsenistä Marja Koivuniemi-Jussila, Tiina Hauhia ja Helena Piiroinen valittiin kaikki uudelle kolmivuotiskaudelle.

Aikuisten liikunnan vastaavina jatkavat Karoliina Käkönen, Sari Mäki-Latikka ja Kirsi Pusa . Marja Koivuniemi-Jussila, Noora Ruohonen ja Helena Piiroinen jatkavat lasten ja nuorten liikunnan vastaavina.

Aiempien vuosien tapaan Anna Helenius jatkaa varapuheenjohtajana, tapahtumavastaavana ja jäsenrekisterinhoitajana. Seuran rahastonhoitajana toimii Tiina Hauhia ja sihteerinä Mari Laine .

Uutena johtokunnan jäseneksi valittiin Mira Heino Nina Vartemaan pyydettyä eroa johtokunnasta. Mira Heino ottaa vastuulleen seuran tiedottajan tehtävät.

Karoliina Käkönen jatkaa edellisten vuosien tapaan kiltavastaavan toimen hoitamista. Kiltavastaavan tehtävänä on toimia linkkinä pääseuran ja tytärseura Uskollisuuden Killan välillä.