Sykkeen kevätnäytöksessä sukellettiin elokuvamaailmaan

0
Virelavis-ryhmän esityksessä oltiin Rovaniemen markkinoilla. Esityksen oli ohjannut Anniina Lagerroos-Toikka.

Someron Sykkeen huikea kevätnäytös vei tänä vuonna elokuvien maailmaan.

Voimistelijoiden esityksissä päästiin esimerkiksi Rovaniemen markkinoille tai Smurffien kadonneeseen kylään sekä Risto Räppääjän ja Uuno Turhapuron kyytiin.

Innoittajina esityksille olivat toimineen myös esimerkiksi Frozen, Pirates of the Caribbean, Mamma Mia tai Bohemian Rhapsody .

Esiintyjiä riitti vauvoista taaperoihin ja nassikoista nuoriin sekä aikuisiin.

Myös ohjaajat ja johtokunta olivat valmistelleen oman esityksensä, jonka olivat ohjanneet Minna Kauppinen ja Karoliina Käkönen . Innoittavana elokuvana toimi Ghostbusters .

Vuoden 2023 jumppaajaksi valittiin Marjaana Mako ja Vuoden 2023 ohjaajaksi Anniina Lagerroos-Toikka ja Vuoden 2023 johtokuntalaiseksi Mari Laine.