Kiiti Janne hyvästä palvelusta uimahallissa.
Aamu-uimari
Löytyneet avaimet Heikintien sillan alkukulkutien kohdalta. Kysellä voi tuntomerkkejä vastaan numerosta 050 5130 375.
Somero-lehden toimitus
Suurkiitokset presidenttisarjasta. Jokaisen kannattaa lukea perustiedot presidenteistämme ja painaa ne mieleen.
Paperilehden lukija Helsingistä
Jos minä olisin, tai niin kuin minä olenkin, Suomen kuningas, niin sanoisin AY-pomoille suorat sävelet, että pr…le, lakot loppuvat nyt. On se kumma, kun maassa on melkein kolme presidenttiä, niin kukaan ei tee asioille mitään ja palkka juoksee. Ja konkursseja rupeaa syntymään. Haistakaa …, sanon koko porukalle. Orpo mukaan lukien.
Kunkku
Ihan vaan kyselen, että koskeeko 40 km/h aluerajoitus myös Tehdaskujaa. Nyt olen saanut sen käsityksen, että kiihdytyskaistahan se on. Joensuuntieltä käännyttäessä nasta lautaan ja Peltikiinni-yrityksen kohdalla vasta jarrua. Tai toisin päin. Ei taida kahdeksankymppiäkään aina riittää.
Ai ai, mikä väijyn paikka!
Ei ole valtiolla rahapulaa, jos on varaa maksaa huvikalastajien harrastuksen. Ennallastajat voisivat ostaa Paimionjoen voimalaitokset. Voisi saada halvalla.
Make